• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-1097-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسجد جامع و حمام تاریخی سرخه مرمت شدند

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه گفت: کار مرمت دو اثر تاریخی در این شهرستان به پایان رسید.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهمن اخلاقی با اعلام این خبر افزود: کار مرمت مسجد جامع و حمام بیرون دژ واقع شهرستان سرخه‌ به پایان رسید.

وی گفت: اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه با همکاری هیات امنای این بناهای تاریخی،کار برداشت لایه‌های فرسوده، مرمت طاق‌ها، مرمت و شیب‌بندی بام و اجرای کاهگل این بناها را به انجام رساند.

اخلاقی با بیان اینکه کار سبک‌سازی، آجر فرش و بند کشی مسجد جامع سرخه 100 درصد انجام شد، تصریح کرد: کار مرمت اضطراری پشت بام حمام تاریخی بیرون دژ و کاهگل آن نیز انجام شد .

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه ادامه داد: به زودی کار نماسازی بام انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاریخ ساخت مسجد جامع سرخه به قرن اول هجری نسبت داده می‌شود اضافه کرد: این مسجد از دو شبستان مجزا مجاور هم تشکیل شده و به شماره 2325 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

اخلاقی خاطرنشان کرد: حمام بیرون دژ نیز در محله بیرون دژ و در حوالی مسجد جامع قرار گرفته و قدمت آن به اواخر دوره زندیه و اوایل قاجاریه می‌رسد. این بنا به شماره 4425 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: