• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان خبرداد:

اشتغال به کار 25 درصد جویندگان کار استان سمنان در سال‌جاری

دبیر کارگروه اشتغال و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از اشتغال به کار بیش از 25 درصد جویندگان کار این استان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، اسماعیل غنیان، با اشاره به ثبت‌نام جویندگان کار این استان در سامانه این اداره کل اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون از هفت‌هزار و 433 جوینده کار، یک‌هزار و 887 نفر به کار گمارده شده‌اند که این رقم 25.5درصد جویندگان کار این استان را در برمی‌گیرند.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح کارورزی در این استان از وضعیت اجرای این طرح ابراز رضایت کرد و افزود: در حال حاضر ثبت نام واحدهای پذیرنده و عقد قرارداد شده استان نسبت به جلسه مهرماه 31.5رشد داشته که حرکت رو به جلو و خوبی است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه تعداد کارورزان واجد شرایط ثبت‌نام شده در سامانه کارورزی تاکنون ۹۰۲ نفر بوده ادامه داد: تعداد کارورزان در این استان نسبت به مهرماه 27.5درصد افزایش یافته  است .

غنیان از افزایش واحدهای پذیرنده در این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۷۲ واحد پذیرنده در سامانه طرح کارورزی اعلام آمادگی کردند که این رقم نشان از رشد بیش از 31 درصدی واحدهای پذیرنده طرح کارورزی در استان دارد.

وی با اشاره به اهداف و مزایای طرح کارورزی، آشنایی با محیط کار، تبدیل علوم تئوری به فنون کاربردی و مهارت‌آموزی و..را از مزایای اجرای این طرح خواند و اظهار کرد: اجرای این طرح به فرد متقاضی کار این امکان را می‌دهد که پیش از ورود حرفه‌ای به بازار کار، از مهارت‌های لازم برخوردار شود. ضمن اینکه کارورز نیز می‌تواند دانش خود را به بنگاه یا واحد مربوطه منتقل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: