• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-1692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر برق سوریه در سمنان:

ایران شریک ما در بازسازی سوریه است

وزیر برق سوریه با اشاره به روابط استراتژیک بین ایران و سوریه در چنددهه گذشته گفت: ایران شریک ما در بازسازی سوریه خواهد بود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، زهیر خربوطلی در دیدار با خباز استاندار سمنان ودر حاشیه بازدید از کارخانه آریاترانسفو شهمیرزاد، هدف خود از سفر به ایران را بازدید از نمایشگاه صنعت برق، بازدید از شرکت آریا ترانسفو شهمیرزاد و بررسی ظرفیت‌های مشترک همکاری بین دو کشور خواند و اظهار کرد: مردم ایران و سوریه یک هدف مشترک دارند و آن هم نابودی داعش و تکفیری‌هاست.

وی با بیان اینکه حامل سلام و دوستی رهبر و ملت سوریه برای مردم ایران و بویژه استان سمنان هستم  خاطرنشان کرد: سمنان شهری بسیار زیبا و با ظرفیت‌های مختلف است.

وزیر برق سوریه بااشاره به توانمندی‌های ایران در حوزه انرژی تصریح کرد: سوریه خواستار مشارکت ایران در ساخت نیروگاه در این کشور است.

خربوطلی ضمن دعوت رسمی از محمدرضا خباز استاندار سمنان برای سفر به سوریه تصریح کرد: بدون تردید استاندار نقش مهمی در پویایی و توسعه سمنان دارد.

وی به برخی ظرفیت‌های استان سمنان اشاره و اضافه کرد: استان سمنان استانی برجسته و شهمیرزاد شهری خاص با جاذبه های گردشگری فراوان است

ایران نقش خود در بازسازی سوریه را ایفا می‌کند

خباز استاندار سمنان نیز در این دیدار به روابط مستحکم بین دو کشور اشاره و خاطرنشان کرد:

ما فراموش نخواهیم کرد که دولت سوریه از معدود کشورهایی بود که در دوران ۸ سال دفاع مقدس پشتیبان مردم ایران بود.

وی با بیان اینکه سوریه پس از این جنگ، نیاز به بازسازی کامل دارد گفت: ما همواره یار و همراه سوریه خواهیم بود.

خباز ادامه داد: آمادگی داریم تا با سوریه در ابعاد مختلف قرارداد و تفاهم‌نامه امضا و سهم و نقش خود را در بازسازی آن کشور ایفا کنیم.

استاندار سمنان با اشاره به حمایت قدرت های جهانی از داعش اظهار کرد: ما اعتقاد داریم که داعش ساخته و پرداخته امریکا و اسراییل است.

وی با ابراز خرسندی از سفر وزیر برق سوریه  به استان سمنان گفت: بازدید شما از شرکت آریا ترانسفو می‌تواند نقش موثری در بازسازی کشور سوریه پس از جنگ ایفا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: