• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 26 خانه مسافر برای اقامت گردشگران در استان سمنان

سرپرست حوزه گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از وجود 26 خانه مسافر برای اقامت گردشگران در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، نسیبه همتی در نخستین کمیته هماهنگی خانه مسافر استان سمنان، ضمن اعلام این خبر افزود: خانه‌های مسافر املاک شخصی مردم هستند که در قالب ویلا، آپارتمان، خانه و سوئیت به گردشگران داخلی و خارجی اجاره داده می‌شوند.

وی گفت: کار صدور مجوز بهره‌برداری خانه‌های مسافر توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف ارتقای امنیت گردشگران و ساماندهی و نظارت بهتر بر این اقامتگاه‌ها انجام می‌شود و کمیته هماهنگی خانه مسافر نیز در استانها با هدف برنامه‌ریزی بهینه و رسیدگی به شکایات و تخلفات احتمالی تشکیل شده است.

همتی افزود: در حال حاضر در این استان برای 26 واحد اقامتی با کاربری مسکونی و مالکیت خصوصی مجوز بهره برداری خانه مسافر صادر شده که در مجموع دارای40 اتاق و 93 تخت هستند و لیست آن‌ها در سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان به آدرس www.mirassemnan.ir موجود است.

وی گفت: مسافران و گردشگران نیز برای امنیت بیشتر و دریافت خدمات مطلوب‌تر از خانه‌های دارای مجوز از این اداره کل برای اقامت استفاده و در صورت مشاهده تخلفات احتمالی، شکایات خود را برای بررسی و پیگیری به حوزه گردشگری استان منعکس کنند.

در این جلسه نماینده‌ دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله نیروی انتظامی، دادستانی، اداره کل اطلاعات، نماینده استاندار و دفتر امور شهری و روستایی استانداری  در محل اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان حضور داشتند.

مجری استانی خانه مسافر در این جلسه به بیان مشکلات و قوانین بازدارنده در خصوص استعلام های مورد نیاز اعم از اماکن و.... پرداخت و سایر اعضا نیز به بررسی و ارائه راهکار برای ارائه خدمات اقامتی مناسب و مطلوب‌تر پرداختند.

استان سمنان دارای 69 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر ، 37 اقامتگاه بوم گردی، هفت خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی ، محوطه و مجموعه گردشگری است. این واحدها در مجموع دارای یک هزار و 309 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از 2000 نفر شب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: