• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخصیص 188 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به استان سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اختصاص خط اعتباری مکانیزاسیون به کشاورزان این استان گفت: امسال 188 هزار و 716 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون به استان تخصیص یافته است.

  به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف الله رضایی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته برای ارائه تسهیلات اظهار داشت: تا کنون 45 هزار و 250 میلیون ریال این تسهیلات که معادل 24 درصد آن است جذب شده است.

وی تصریح کرد: این تسهیلات بابت خرید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی مورد نیاز کشاورزی و باغداری به کشاورزان این استان پرداخت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه این تسهیلات از طریق شعب بانک کشاورزی پرداخت می شود اضافه کرد: بهره این تسهیلات 15 درصد و بازپرداخت آن نیز پنج ساله است.

رضایی اضافه کرد: این تسهیلات با هدف افزایش درجه مکانیزاسیون مراحل تولید محصولات کشاورزی و دامی، کاهش هزینه های تولید، کاهش سختی کار بهره برداران و همچنین بهبود بهره وری تولید محصولات کشاورزی اعطا می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: 20 درصد وجه دستگاه‌های درخواستی باید از سوی متقاضیان پرداخت و 80 درصد مابقی نیز به صورت تسهیلات از سوی شعب بانک کشاورزی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سال گذشته استقبال برای خرید ادوات خوب بود ولی امسال کمی کاهش داشته است و انتظار  داریم  تا پایان سال بهره برداران از این تسهیلات استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: