• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقام خواستگار قدیمی از دختر شاهرودی با ارسال فیلم و پیام های تهدیدآمیز

رئیس پلیس فتای استان سمنان از دستگیری یک مزاحم اینترنتی که در این استان با ارسال فیلم ، تصاویر و متون تهدیدآمیز ایجاد مزاحمت می کرد خبر داد و گفت: این مزاحم که خواستگار قدیمی زن شاکی پرونده بوده با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی پیام رسان اقدام به ارسال متن و تصاویر می‌کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سرهنگ صادقی کاشان در تشریح خبر دستگیری این مزاحم اینترنتی اظهار کرد: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع مزاحمت اینترنتی از دادسرای شهرستان شاهرود، پیگیری پرونده در دستور کار پلیس فتا شهرستان شاهرود قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به مستندات ارائه شده توسط شاکیه مشخص شد متهم با زیرکی خاصی و با استفاده از ترفندهای مختلف با ارسال تصاویر و پیام های تهدیدآمیز در یکی از شبکه‌های اجتماعی پیام رسان برای شاکیه ایجاد مزاحمت کرده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان ادامه داد: با اقدامات تخصصی، متهم خارج از حوزه استحفاظی شهرستان شاهرود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

وی اضافه کرد: متهم در زمان حضور در پلیس فتا منکر هرگونه ارتباط با پرونده شد اما با مواجهه با ادله و مستندات انکار ناپذیر پلیس به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی اعلام کرد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کاربران فضای مجازی همواره مراقب عملکرد خود در این فضا باشند و این نکته قابل تامل را همیشه مدنظر قرار دهند که هویت در فضای مجازی پنهان است، پس به هیچ عنوان به افراد غریبه و یا افرادی که هویت واقعی آنها برای شما احراز نگردیده است اعتماد ننموده و فیلم، عکس و هر اطلاعات محرمانه شخصی و خانوادگی را در این فضا برای سایرین ارسال نکنند.

سرهنگ صادقی ادامه داد: بر اساس ماده745 قانون مجازات اسلامی(قانون جرایم رایانه ای) هركس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر كند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی كه منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتك حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

 وی از کاربران فضای مجازی خواست در صورت دریافت پیام‌های تهدیدآمیز یا مشکوک بدون برقراری ارتباط با فرستنده پیام، ضمن مستندسازی از پیام‌های دریافتی، مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: