• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-2890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پایان "سلطان"سایبری در سمنان

رئیس پلیس فتای استان سمنان از دستگیری گروهی که تحت عنوان "سلطان" در یکی از شبکه‌های اجتماعی پیام رسان به انتشار فیلم‌های غیراخلاقی می‌پرداخت خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان سرهنگ صادقی کاشان اظهار کرد: در رصد پایش هوشمند و هدفمند در فضای مجازی، پروفایلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی پیام رسان مورد رصد قرار گرفت که اقدام اصلی ایجادکنندگان این صفحه انتشار فیلم و عکس‌های غیر اخلاقی بود.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و پنهان بودن هویت مدیران این پروفایل، تیم ویژه‌ای برای رسیدگی و پی‌جویی در پلیس فتا تشکیل گردید و با هماهنگی مقام قضایی مستند‌سازی و شناسایی متهمین این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهمین با ترفندهای خاص و با مخفی نگه داشتن هویت‌های واقعی خود در این فضا اقدام به انجام این عمل مجرمانه می‌کردند که با اقدامات تخصصی هویت‌های واقعی متهمین شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

سرهنگ صادقی کاشان افزود: در بازجویی‌های پلیسی صورت گرفته، متهمین صراحتاً به بزه ارتکابی خود، اعتراف حکردند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان اعلام کرد: براساس ماده742 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی (قانون جرایم رایانه ای) هركس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله كند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری كند، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون  ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد .

وب از کاربران فضای مجازی خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا   بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: