• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-1392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش اطاله دادرسی‌ها با ابلاغ الکترونیکی در دادگستری استان سمنان

  قائم مقام دادگستری کل استان به راه اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی اشاره کرد و گفت: این سامانه با هدف جلوگیری از ارسال کاغذی ابلاغ‌ها اطلاع رسانی درباره وضعیت پرونده‌ها، کاهش هزینه‌های ابلاغ و تسریع در امر رسیدگی و دادرسی راه‌اندازی شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، محمد خاکباززاده در گردهمایی نمایندگان حقوقی دستگاههای اجرایی استان در دادگستری کل استان سمنان با بیان اینکه خدمات رسانی آسان و بهتر به مردم و کاهش اطاله دادرسی از مهمترین اهداف این سامانه است افزود: احترام به حریم خصوصی افراد از دیگر مزیت‌های ابلاغ الکترونیکی است .

محبوبه صابر معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان نیز در این آیین گفت: ابلاغ الکترونیکی در سرعت بخشیدن دادرسی‌ها بسیار موثر است .

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های مردم دریافت به موقع و بدون واسطه ابلاغ بود که با راه اندازی سامانه الکترونیکی این مشکل مرتفع شده ضمن آنکه حریم خصوصی اشخاص پرونده نیز بیش از پیش حفظ می شود .

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان با تاکید بر اینکه بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده توسط ریاست محترم قوه قضائیه ثبت پرونده‌ها منوط به داشتن شناسه قضائی اشخاص است گفت: این الزام برای اشخاص حقوقی نیز وجود دارد.

وی با تشریح ابلاغ الکترونیکی گفت: سامانه ابلاغ الکترونیکی برای اشخاص حقیقی از سال گذشته صورت پذیرفته و در حال حاضر با رفع برخی موانع ثبت اشخاص حقوقی نیز در این سامانه امکانپذیر است.

صابر تصریح کرد شهروندان در سراسرکشور می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضائی و یا دادگستری ها نسبت به دریافت شناسه قضائی شخصی و یا حقوقی اقدام کنند.

 وی گفت: با دریافت شناسه قضائی تمام شهروندان می توانند از خدمات الکترونیک قضائی از جمله مشاهده ابلاغیه خود با مراجعه به تارنمای adliran.ir بهره‌مند شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: