• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-2690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان مطرح کرد:

"آسیب‌های اجتماعی" و خطری زیان‌بارتر از مصائب جنگ تحمیلی

استاندار سمنان با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به صیانت از ارزش‌های اجتماعی بر لزوم مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: خطر این آسیب‌ها از خطرات جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نیز بیشتر است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و کارگروه اجتماعی و فرهنگی این استان اظهار کرد: وجود آسیب‌های اجتماعی یکی از تهدیدات جدی برای کشور است که زیان‌های ناشی از آن از زیان‌های جنگ تحمیلی نیز می‌تواند بیشتر باشد.

وی بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد مردم برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی مبتلابه استان تاکید کرد و افزود: یک یا دو دستگاه به تنهایی قادر به مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیست و همه آحاد مردم و دستگاه‌ها و نهادها باید در این بخش احساس مسوولیت کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه تلاش همه ما در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، ذخیره‌ای برای آخرت ما خواهد شد خاطرنشان کرد: باید در بحث مبارزه با آسیب‌های اجتماعی کار را از این حالت که یک تکلیف اداری انجام می‌دهیم خارج کنیم لذا کار در این حوزه را باید یک تکلیف الهی و وظیفه شرعی بدانیم.

خباز بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مردمی و اجرای برنامه‌های محله‌محور در حوزه کاهش آسیب‌ها تاکید کرد و گفت: مهمترین اقدام در کاهش آسیب‌های اجتماعی به صورت محله محور این است که کار را به خود مردم بسپاریم و ورود دستگاه‌های اجرایی به این حوزه بیشتر حمایتی و پشتیبانی باشد.

رئیس ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان بر ضرورت فرهنگ‌سازی در خصوص سپردن امور فرهنگی و اجتماعی به مردم محلی تاکید و تصریح کرد: اگر این فرهنگ نهادینه شود از بروز بسیاری از آسیب‌ها در آینده جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به روند افزایشی برخی آسیب‌ها در کشور ادامه داد: روند رو به رشد برخی آسیب‌های اجتماعی و خصوصا اعتیاد، طلاق و...به هیچ عنوان زیبنده نظام و جامعه ایرانی نیست.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت دوازدهم در استان به برخی اقدامات استان سمنان در این حوزه اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه استان سمنان در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی، گام‌های خوبی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی برداشته است.

این عضو ارشد کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان سمنان بر ضرورت استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت در راستای کاهش آسیب‌ها و معرفی الگوهای عملی به جوانان تاکید کرد و افزود: اجرای طرح محله سرداران شهید یک نمونه بارز و قابل ارائه از برنامه‌های خوب و موثری است که در استان اجرا شده که باید با قوت بیشتر ادامه یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: