• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سهم 56درصدی شهمیرزاد از باغات گردوی استان
ایجاد 120 هکتار باغ گردوی پیوندی در استان سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به سیاست‌های این سازمان در زمینهٔ بهبود محصولات کشاورزی گفت: بیش از 120 هکتار باغ گردوی پیوندی در استان سمنان احداث‌شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌الله رضایی بااعلام این خبر اظهار کرد: توسعه باغات گردوی پیوندی در دستور کار بخش باغبانی این سازمان قرار دارد .

وی با اشاره به میزان باغات زیر کشت گردو در استان سمنان افزود: حدود دو هزار و 782 هکتار از باغات استان سمنان به کشت گردو اختصاص دارد که بالغ‌بر 2 هزار و 65 هکتار آن بارور است .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به سیاست‌های این سازمان برای کشت محصولات مرغوب با ژنوتیپ‌های مرغوب خاطرنشان کرد: بیشتر گردوهای استان سمنان از ژنوتیپ‌های مرغوب هستند و تلاش می‌شود با استفاده از این ژنوتیپ‌ها گردوی مرغوب در استان تولید شود .

رضایی خاطرنشان کرد در این راستا از ارقام وارداتی خارجی و همچنین ارقام داخلی مرغوب در کشت محصول گردو استفاده می‌شود .

وی به دیگر سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: تولید نهال استاندارد گردوی پیوندی و همچنین صلاح، بهسازی و تغذیه باغ‌ها از دیگر برنامه‌ها و اولویت‌های این سازمان در راستای کشت محصول مرغوب است .

رضایی یادآور شد: عمده محصول گردوی این استان در شهرستان مهدی‌شهر و در منطقه گردشگری شهمیرزاد که بزرگترین باغ گردوی جهان هم در آن واقع شده، قرار دارد و این شهرستان 56 درصد کشت این محصول را به خود اختصاص داده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: