• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-1192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان مطرح کرد:

13آبان نقطه آغازین شکل‌گیری نطفه انقلاب اسلامی

استاندار سمنان، معتقد است که 13آبان نقطه آغازین شکل‌گیری نطفه انقلاب به رهبری امام راحل است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در حاشیه راهپیمایی 13آبان‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به مناسبت‌های مختلف این روز اظهار کرد: 13آبان از مهمترین ایام‌الله انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار فقید آن است.

وی با اشاره به نخستین جرقه‌های شکل‌گیری انقلاب از اعتراض امام به لایحه کاپیتولاسیون که از سوی مجلس شورای ملی به تصویب رسید به عنوان یکی از حرکت‌های آغازین انقلاب در دهه 40نام برد و افزود: امام خمینی(ره) در آن ایام در دفاع از ملت، دین و تمامیت ارضی کشور به لایحه موسوم به کاپیتولاسیون اعتراض و در مقابل این قانون که به خوارشدن ملت و کشور می‌انجامید قد علم کرد.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با بیان اینکه ایستادگی امام در مقابل این لایحه به تبعید امام به ترکیه انجامید اضافه کرد: با وجود تبعید امام به ترکیه، این جدایی ناگزیر منجر به قطع ارتباط بین رهبری انقلاب و مردم نشد و لذا به مرور بسترهای انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی از به خاک و خون کشیدن شماری از دانش‌آموزان به عنوان دیگر مناسبت روز 13آبان در دهه 50 اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان هم در دوران انقلاب و هم در دوران دفاع‌مقدس نقش مهم و پررنگی داشته و امروز نیز گرم‌کننده راهپیمایی‌های مختلف در دفاع از انقلاب هستند.

استاندار سمنان وی از حضور دانش‌آموزان و جوانان در مناسبت‌ها و راهپیمایی‌های مختلف به عنوان مبنای انقلابی بودن نام برد و افزود: دانش‌آموزان امروز نیز همچون همه آحاد مردم با سردادن شعار مرگ بر امریکا انزجار خود از استعمار و استکبار را اعلام می‌کنند.

خباز با اشاره به بدعهدی‌های امریکا و سران امروز این کشور اظهار کرد: رفتارهای اخیر سران امریکا نشان داد که امریکا هنوز نیز همان شیطان بزرگی است که امام راحل فرمودند.

وی با بیان اینکه شیطان خوی شیطانی دارد خاطرنشان کرد: شیطان به واسطه خوی و طبیعت آن، هیچگاه از خوی شیطانی بودنش تهی نخواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: