• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان سمنان اعلام کرد:

ورود سرمایه‌گذار خارجی حلال مشکلات تولید روند رو به رشد ورود سرمایه‌های خارجی به سمنان

نماینده وزیر اقتصاد و مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان سمنان گفت: عمده‌ترین مشکلات ما در بخش تولید با ورود سرمایه‌گذار خارجی حل می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، امیر خلیلی‌خواه در جمع خبرنگاران از جذب سرمایه‌های خارجی به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های دولت و برنامه ششم نام برد و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید بعد از برجام توانسته شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی را در اکثر استان‌های کشور و از جمله استان سمنان مستقر کند.

وی با بیان اینکه مدیریت نوین و تکنولوژی همراه با سرمایه‌گذاری خارجی وارد کشور می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر عمده‌ترین مشکل ما در حوزه تولید و اشتغال عدم وجود بازارهای بین‌المللی است و این مهم مهمترین دستاوردی است که با ورود سرمایه‌گذار خارجی به کشور از آن نیز بهره‌مند خواهیم شد.

مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان سمنان به تعطیلی 600واحد از 1800واحد تولیدی استان اشاره کرد و گفت: 1200واحد فعال استان نیز در مجموع با حدود 30درصد ظرفیت خود کار می‌کنند ضمن اینکه عمده دلیل این ظرفیت پایین نیز نبود بازارهای هدف است که با ورود سرمایه‌گذاران مرتفع می‌شود.

وی ادامه داد: اگر تولیدات ما بازار مناسبی داشته باشند کم‌کم ظرفیت تولید این واحدها و متعاقب آن اشتغال و رونق نیز افزایش می‌یابد.

خلیل‌خواه با اشاره به برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران در آذرماه گفت: این همایش در 9 پنل از سوی استان سمنان برنامه‌ریزی شده که یک پنل آن اختصاصی استان سمنان و هشت پنل دیگر در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، پنل بانکی و بیمه‌ای، انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، کشاورزی و صنایع وابسته، توریسم با اولویت توریسم سلامت، صنعت و معدن و پنل اختصاصی استان سمنان از جمله پنل‌های پیش‌بینی شده برای همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران است که طی چهار روز با حضور 100سرمایه‌گذار خارجی و 300سرمایه‌گذار داخلی برگزار می‌شود.

مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان با بیان اینکه تا سال 94 در مجموع 105 میلیون دلار سرمایه‌ خارجی وارد استان سمنان شده گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید و خصوصا در پسابرجام روند جذب سرمایه‌های خارجی در استان شتاب بیشتری گرفته به طوری که تنها در سال 95 و هفت ماهه 96 بیش از 110 مذاکره با سرمایه‌گذار خارجی در استان داشتیم که بخشی از آنها به ورود سرمایه خارجی انجامیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: