• چهارشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در معارفه مدیر جدید جهاد کشاورزی دامغان اعلام شد

31 درصد مطالبات گندم‌کاران استان سمنان پرداخت نشده است اعطای 1000 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزی استان در 6ماه اول سال

مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان دامغان در آئینی با حضور فرماندار دامغان، امام‌جمعه موقت و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، معرفی شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، در این آئین از عباس علیان نژاد تجلیل و سید محسن طباطبائیان به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان دامغان معرفی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در این آئین با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 43 هزار و 500 بهره‌بردار در حوزه کشاورزی استان سمنان فعال‌اند اظهار کرد: در سال گذشته تسهیلات خوبی از طریق سامانه بهین یاب به کشاورزان متقاضی استان استان اعطا شد.

سید حسن میرعماد با اشاره به ادامه روند اعطای تسهیلات از طریق بهین یاب به کشاورزان استان سمنان با بیان اینکه امسال بیش از یک هزار و 480 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی و طرح‌های ارائه شده در سامانه بهین یاب استان سمنان اختصاص یافته است افزود: تا کنون بیش از 680 پرونده اعطای تسهیلات در حوزه کشاورزی استان سمنان بررسی شده و تنها در نیمه نخست امسال بیش از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان بخش کشاورزی استان سمنان اعطا شد.

به گفته وی، این میزان تسهیلات به تعداد 560 واحد تولیدی در حوزه کشاورزی استان سمنان تا پایان نیمه نخست امسال تعلق یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به معضل کم آبی موجود در استان سمنان و لزوم مدیریت مصرف آب در حوزه کشاورزی از اجرای طرح‌های ویژه مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی این استان خبر داد.

میرعماد با اشاره به نحوه پرداخت مطالبات گندم‌کاران استان سمنان در اجرای طرح خرید تضمینی گندم اضافه کرد: تا کنون بیش از 69 درصد از مطالبات گندم‌کاران استان سمنان پرداخت و 31 درصد آن نپرداخت نشده است.

حجت الاسلام عباسعلی جیرانی امام موقت جمعه دامغان نیز در این جلسه با اشاره به رشادت‌های جهادگران استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز مسئولیت‌ها موضوع ماندگاری نبوده و فانی است و باید از این فرصت برای خدمت بیشتر به مردم استفاده شود.

علی اصغر مجد فرماندار دامغان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت توسعه سیستم‌های نوین آبیاری عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان امسال بیش از 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دامغان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: