• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل پدافند غیرعامل استان به ایسنا خبرداد:

همایش دفاع سایبری در سمنان برگزار شد

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری سمنان از برگزاری همایش دفاع سایبری به همت پدافند غیر عامل استانداری سمنان خبر داد.

ایرج کارخائی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،از شرکت مسوولان و فعالان پدافند غیرعامل و رابطین پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان در این همایش خبر داد و اظهار کرد: این همایش با هدف مصون‌سازی استان در برابر تهدیدات نرم و تهدیدات دشمن در فضای مجازی طراحی و اجرایی شده است.

وی توسعه پدافند غیرعامل را یک ضرورت برشمرد و افزود: مصون‌سازی کشور با لحاظ پیوست پدافند غیرعامل در پروژه‌ها و خصوصا زیرساخت‌ها، ارتقاء آگاهی‌های عمومی اتز خطرات احتمالی از طریق برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی و ایجاد آمادگی در دستگاه‌ها و مردم برای مقابله با خطرات احتمالی و...از مهمترین دستاوردهای برنامه‌های آموزشی در حوزه پدافند غیرعامل است.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری سمنان با بیان اینکه در هفته پدافندغیرعامل برنامه‌های متعدد و متنوعی در استان برنامه‌ریزی و اجرایی شد خاطرنشان کرد: در این هفته بیش از 300 عنوان برنامه شاخص در سطح استان برنامه‌ریزی شد که حدود یک‌صد عنوان آن در گستره‌ای استانی و در مرکز استان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب همواره بر توجه به پدافند غیر عامل تاکید ویژه داشتند گفت: معظم‌له در این حوزه بیش از همه بر توجه به زیرساخت‌ها، ارتقاء سطح دانستگی مردم و نهادینه‌سازی پدافندغیرعامل در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و...تاکید فرمودند و از همین رو عمده برنامه‌های پدافند غیرعامل استان نیز مبتنی بر همین فرمایشات هدفگذاری شده بود.

کارخائئ از برگزاری ده‌ها مانور و رزمایش طی این هفته در استان خبر داد و گفت: خوشبختانه همه دستگاه‌ها و مدیران و خصوصا دکتر خباز استاندار سمنان همکاری و همراهی بسیار خوبی با پدافندغیرعامل داشتند.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان از انتخاب دکتر محمدرضا خباز استاندار سمنان به عنوان استاندار برتر کشور در حوزه پدافند غیرعامل به عنوان یکی از موفقیت‌های استان نام برد و افزود: این هفته دکتر خباز در همین راستا با حضور مسوولان ارشد کشوری از سوی پدافند غیرعامل کشور تجلیل شد.

وی با بیان اینکه هفته پدافند غیرعامل تا 12آبان‌ماه ادامه دارد به برنامه‌های امروز این حوزه اشاره و اضافه کرد: رزمایش پدافند غیرعامل با سناریوی رفع خطر ازشبکه توزیع برق که با حضورگروه‌های عملیاتی مدیریت توزیع برق سمنان اجرا شد، مسابقات فرهنگی، هنری مختلف، برپایی کارگاه آموزشی آشنایی با راهکارهای دفاع سایبری و مرکز عملیات امنیت، برگزاری رزمایش‌ها و مانورهای مختلف، برپایی چند دوره آموزشی عمومی و تخصصی در حوزه‌های مختلف و از جمله حوزه‌های زیستی، سایبری، کالبدی و زیرساختی، پرتویی و اقتصادی و... از جمله برنامه‌های امروز پدافند غیرعامل استان بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: