• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش برداشت زعفران از مزارع شاهرود

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان  شاهرود از اختصاص 120 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول زعفران خبر داد و گفت: توسعه کشت این محصول در دستور کار جهاد کشاورزی این شهرستان قرار دارد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا قاسمی اظهار کرد: از مجموع 120 هکتار زعفران کشت شده حدود 70 هکتار آن در حال حاضر بارور است .

وی از افزایش میزان برداشت این محصول نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود در مجموع 280 کیلوگرم زعفران خشک شده از مزارع شهرستان شاهرود تولید شود .

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان  شاهرود با بیان اینکه این محصول از نظر میزان مصرف آب محصولی کم آب‌بر است به صرفه بالای اقتصادی این محصول نیز اشاره کرد و افزود: توسعه کشت این محصول در برنامه‌ریزی این مدیریت قرار گرفته است به طوریکه در سال گذشته سطح زیر کشت این محصول 95 هکتار بوده که امسال به 120 هکتار افزایش یافته است .

قاسمی با بیان اینکه میزان برداشت زعفران امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است خاطر نشان کرد: میزان تولید زعفران امسال نسبت به سال گذشته 70 کیلوگرم بیشتر است .

به گفته وی از هر 70 تا 80 کیلوگرم گل زعفران یک کیلوگرم زعفران خشک درجه یک به دست می‌آید .

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به آب و هوای مناسب برای کشت این محصول گفت: این گیاه در طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی شهرستان شاهرود قابل کشت است .

قاسمی اضافه کرد: زعفران از مناطق سرد بخش بسطام گرفته تا مناطق خشک طرود کشت می شود و با آب‌و هوای آن سازگار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: