• پنجشنبه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان خبرداد:

انتخاب دکتر خباز به عنوان استاندار برتر کشور در حوزه پدافند غیرعامل تجلیل می شود

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری سمنان از انتخاب دکتر محمدرضا خباز استاندار سمنان به عنوان استاندار برتر در حوزه پدافند غیرعامل خبر داد و گفت: دکتر خباز از سوی پدافند غیرعامل کشور تجلیل می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، ایرج کارخائی بااعلام این خبر اظهار کرد : استاندار و رئیس شورای پدافند غیرعامل استان سمنان به واسطه حمایت، همراهی و همدلی در راستای تحقق اهداف، رسالت ها و برنامه های سازمان  پدافند غیرعامل با هدف ایجاد مصونیت، افزایش پایداری و حفظ و حراست زیرساخت ها و مراکز مهم سطح استان به عنوان استاندار برتر و نمونه کشور انتخاب شده.

وی ادامه داد:  قرار است در هفته پدافند غیرعامل و در ششمین همایش ملی پدافند غیرعامل که با حضور مقامات کشوری، لشکری، وزراء، استانداران، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران عالی سازمانها و نهادها، مدیران کل پدافند غیر عامل استانها، نخبگان ، اساتید و دانشجویان در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شود از استاندار سمنان تجلیل و تقدیر خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری سمنان گفت: 6 لغایت ۱۲ آبان ماه هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده و برنامه های این هفته با شعار " پدافند غیرعامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور " در سراسر کشور برگزار می شود.

وی یادآور شد: در استان سمنان نیز برنامه ها ی مختلف فرهنگی، آموزشی و رزمایش ها ومانورهایی با هدف فرهنگسازی در خصوص پدافندغیرعامل در استان در برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایسنا استاندار سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل ؛ با صدور پیامی این هفته را گرامی داشت.

متن پیام دکتر محمد رضا خباز ؛ استاندار سمنان که در آستانه هفته پدافند صادر شده به این شرح است:

"دفاع جزیی از هویت یک ملت است، هر ملتی که به فکر دفاع نباشد زنده نیست"                                                                                              مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

پدافند غیرعامل به عنوان راهبرد مهم و اساسی مصون سازی و بازدارندگی کشور در مقابل انواع تهدیدات دشمنان و رویکردی مؤثر در حفظ و حراست از دستاوردهای مادی و معنوی نظام جمهوری مقدس اسلامی ایران برای رسیدن به رشد و پیشرفت و توسعه متوازن و پایدار و یکی از برنامه های امنیت ملی و داخلی کشور از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است.

در این راستا مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با نگرشی ژرف و دوراندیشی بلند نسبت به تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی و همچنین درک ضرورت های دفاعی کشور، رویکرد و  افق جدیدی از پدافند غیرعامل را مطرح و تعریفی باز و موسع از پدافند غیرعامل داشته  و بر دائمی بودن، اجرائی و عملیاتی کردن و استمرار آن تأکید دارند. همچنین تقویت بنیه دفاعی، توجه به مصون سازی زیرساخت ها و مراکز ثقل با توجه به اصول پدافند غیرعامل برای افزایش بازدارندگی و ارتقای پایداری کشور از جمله سیاست ها و برنامه های ریاست محترم جمهوری و دولت تدبیر و امید می باشد.

لذا هفته پدافند غیرعامل(6 آبان الی 12 آبان 1396) با شعار "پدافند غیرعامل ، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور" فرصت ارزشمندی برای فرهنگ سازی و ترویج گفتمان این رویکرد برای مسئولین، کارکنان و کلیه اقشار مختلف جامعه با برگزاری دوره های آموزشی، رزمایش و برنامه های مختلف فرهنگی و مدنظر قراردادن رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در کلیه طرح ها، پروژه ها، زیرساخت ها، توسعه شهری و مراکز و سامانه های مهم و اقتصادی استان سمنان است که ضمن تبریک فرارسیدن این هفته و تشکر از تلاش های دست اندرکاران این حوزه امید است با مساعدت و همکاری شایسته مدیران، فرمانداران و شهرداران این امر مهم بیش از گذشته در جهت حفظ و حراست و مصون سازی جامعه بسط، گسترش و اجرائی گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: