• پنجشنبه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو فراکسیون امید:

دوران تصمیم‌های تریبونی با مبنای کف و سوت به‌سر رسیده است

عضو فراکسیون امید و نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه از اقتصادمقاومتی به عنوان یک راهکار علمی و جهان‌شمول نام برد و با انتقاد از کسانی که آن را بحثی"ویترینی" می‌دانند گفت: دوران و زمانه تصمیم‌های تریبونی با مبنای کف و سوت به‌پایان رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر احمد همتی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان که با حضور مونسان معاون رئیس‌جمهوری و خباز استاندار سمنان برگزار شد اظهار کرد: سیاست‌های ابلاغی رهبری معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی مبنای علمی داشته و بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دنیا با بهره‌گیری از این روش جهان‌شمول به توسعه رسیدند.

وی با بیان اینکه نباید اقتصاد مقاومتی را با اقتصاد جنگی اشتباه گرفت افزود: نباید برخی‌ها دست به کاری بزنند که مانع از تحقق این سیاست‌ها و هدفگذاری‌های آن شوند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به درون‌زا بودن اقتصادمقاومتی به عنوان یک اصل محوری نام برد و اضافه کرد: با وجود تاکیدات رهبری معظم انقلاب بر این مهم، متاسفانه عده‌ای دنبال این هستند با تخریب دیگر بخش‌ها، انقلاب را محدود به یک جمع کوچک دو سه درصدی کنند غافل از اینکه این رفتارها مانعی بر سر توسعه و در تضاد با رهنمودهای رهبری فرزانه انقلاب است.

دکتر همتی از برون‌گرایی به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی نام برد و با بیان اینکه رهبری خود به تبیین این اصل پرداختند گفت: رهبری انقلاب در همین راستا بر ارتباط گسترده با دنیا تاکید کردند و تنها در این میان نخست در ارتباط با رژیم اشغالگر قدس استثنا قائل شدند و در وهله دوم در ورود کالاهای مصرفی از امریکا تاکید کردند ضمن اینکه ورود تکنولوژی و استفاده از تکنولوژی‌های نو از این کشور را نیز بلامانع دانسته‌اند.

وی ادامه داد: آیا رفتارهای همه ما در راستای این سخنان حکیمانه رهبری است و یا با تخریب‌های خود مانع از تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شویم؟.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان اینکه متاسفانه در برخی جاها خود ما ریشه‌های اقتصاد کشور را می‌زنیم افزود: همه برنامه‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های اجرایی ما باید مبنای علمی داشته باشد چرا که دیگر زمان تصمیم‌های تریبونی و آنی که مبنای آن سوت و کف بود و آسیب زیادی به اقتصاد کشور زد، گذشته است

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه تخریب‌کنندگان عده قلیلی هستند افزود: خوشبختانه مردم ما با حضور در انتخابات مختلف و با رای خود این‌گونه افراد و رفتارهای مخرب را مهار کردند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های متنوع سمنان در حوزه گردشگری بر لزوم توجه به صنعت گردشگری در این استان تاکید کرد و گفت: البته لازمه توسعه استان، انتقال آب بین‌حوضه‌ای و خصوصا اجرایی شدن طرح انتقال آب خزر است که انتظار می‌رود این طرح ملی هرچه زودتر اجرایی شود.

همتی با بیان اینکه همه موانع پیش روی این پروژه مهم برداشته شده افزود: استفاده از آب‌های سرزمینی حق ایران است و در شرایطی که کشورهای همسایه از خزر بهره‌مند می‌شوند ما نباید مانع از بهره‌مندی خود از این سرمایه شویم ضمن اینکه برای پاسخ کارشناسی به همه اشکالات اولیه زیست‌محیطی داده شده و مانع جدی برای اجرای این طرح نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: