• سه شنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر علوم مطرح کرد:

۵۰ هزار دانشجو خوابگاه ندارند! "دانشگاه‌ نسل سوم" حلال معضل اشتغال در ایران

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم گفت: دانشگاه‌‌های نسل سوم می‌توانند مشکلات حوزه اشتغال را در ایران حل کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، ذوالفقار یزدان مهر در جمع دانشجویان در آیین افتتاح کتابخانه دانشگاه دولتی گرمسار با تاکید بر لزوم توجه به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: دانشجویان می توانند برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت با تأسیس شرکت‌های دانش‌‌‌‌بنیان در این زمینه موفق عمل کنند.

وی با اشاره به رویکردهای وزارت علوم افزود: وزارت علوم از مشارکت مالی با شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد به صورت جدی حمایت می‌کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم با اظهار خرسندی از رشد کمی دانشگاه‌ها و وضعیت مطلوب آنها در سال‌های گذشته تصریح کرد: باید توجه بیشتری به رشد کیفی دانشگاه‌ها داشته باشیم.

  وی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه دولتی گرمسار اضافه کرد: دانشگاه‌های نسل سوم می‌توانند اشتغال کشور را حل کنند و دانشگاه دولتی گرمسار نیز یک دانشگاه فنی مهندسی و مهارت محور است و از جمله دانشگاه های نسل سوم در کشور محسوب می‌شود.

یزدان‌مهر با اشاره به قوانین کشور در خصوص حمایت از محصولات علمی اصافه کرد: در دانشگاه های مهارت محور و فنی محصولاتی تولید می‌شود که ما می‌توانیم از آنها حمایت کنیم.

مشاور وزیر علوم همچنین از کمبود ۲۰۰ خوابگاه در کل کشور خبر داد و افزود: هم اکنون ۵۰ هزار دانشجو در سطح کشور خوابگاه ندارند.

وی ادامه داد: با کمک مجلس در برنامه ششم توسعه به خوابگاه سازی روی آورده‌ایم و برنامه‌های ما در این بخش می‌تواند کمبود فضای خوابگاهی در کشور را تامین کند.

یزدان‌مهر تاکید کرد یکی از موارد مورد تاکید وزارت علوم ایجاد اتاق تندرستی در خوابگاه‌هاست که این امر با هدف گسترش ورزش، ایجاد شادابی و نشاط در بین دانشجویان ایجاد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: