• شنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-2392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده سمنان مطرح کرد:

"انتقال آب خزر و نصب مدیران کارآمد بومی" مطالبه مردم از استاندار جدید/ یادواره‌ شهدا نباید انحصاری شود

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه گفت: جدیت در انتقال آب خزر و توان اجرایی بالا و تعهد در انتخاباب مدیران کارآمد با اولویت بومی مطالبه ما از استاندار جدید است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر احمد همتی در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان با رد دخالت برخی مسئولان در انتخاب استاندار و مدیران اظهار کرد: در کشور ما تفکیک قوا وجود دارد و براساس قانون انتخاب استانداران با وزارت کشور و دولت است. البته بدیهی است که مشورت‌هایی در سطوح مختلف انجام می‌شود اما تصمیم نهایی با دولت است .

وی با اشاره به نقش نظارتی نمایندگان افزود: نمایندگان به این نقش واقف بوده و بر آن اصرار دارند لذا اگر در روند توسعه استان و خدمت به مردم مشکلی وخللی به وجود بیاید نمایندگان نیز ورود می‌کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به مشکل کم‌آبی در استان تصریح کرد: انتقال آب یکی از مهمترین مطالبات مردم استان است و هر مدیر مرتبطی که انتخاب می‌شود باید مردم استان ثمرات کار این مدیران در بخش‌های مختلف و از جمله بحث انتقال آب را ببینند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه کشور همسایه ایران از آب خزر استفاده می‌کنند گفت: اگر قرار باشد که ما خود را از این سرمایه خدادادی محروم کنیم دچار خودتحریمی شدیم و هیچ دلیلی وجود ندارد مادامی که دیگر کشورها از دریای خزر استفاده می‌کنند ما خود را از آن محروم کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به خدمات دولت در بیش از چهار سال اخیر، در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات دولت و چرایی تداوم مشکلات اقتصادی در کشور گفت: واقعیت این است که دولت در شرایط بسیار دشوار و سختی کشور را تحویل گرفت، وضعیت تورم بیش از 44 درصدی، رشد اقتصادی منفی 6.8، بدهی 800هزار میلیاردی دولت، هزاران طرح و پروژه نیمه‌تمام، مشکلات جدی در روابط بین‌الملل، کاهش صادرات، روند نزولی تولید و صادرات نفت و کاهش آن به 600هزار بشکه و..تنها بخشی از این مشکلات بود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه امروز از بسیاری از این مشکلات عبور کردیم و به یک ثبات نسبی در کشور رسیدیم لذا من معتقدم که اگر این ثبات نسبی در یک بازه هفت-هشت ساله ادامه بیابد کم‌کم شاهد یک جهش در حوزه‌های مختلف و از جمله اقتصادی نیز خواهیم بود.

نما ینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در پاسخ به پرسشی در خصوص حواشی یادواره شهدا در دانشگاه سمنان به انتقاد از آنچه افراطی گرایی، سواستفاده از ارش ها و پیشی گرفتن از رهبری معظم انقلاب در برخی مسائل می خواد گفت: شهدای ایران اسلامی چه در دوران انقلاب و چه در سال های دفاع مقدس و شهدای حرم همه متعلق به این کشور و مردمند و هیچ گروهی اجازه ندارد آنها را مصادره کرده و در راستای مقاصد سیاسی خود از آنها استفاده کند.

وی با بیان اینکه شهدا از عوامل وحدت بخش هستند، تصریح کرد: در تشییع شهید حججی همه اقشار مختلف از گروه ها و جریان ها و با تیپ ها و سنین مختلف حضور داشتند چرا که مردم فارغ از مسائل سیاسی شهدا را از خود می دانند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به نقشه های دشمن برای کشور گفت: رشد و تقویت افراط گرایی، زمینه سازی برای تفرقه افکنی، سنگ اندازی در مسیر حرکت جمهوری اسلامی بویژه در برجام و...از اهداف شوم دشمن برای تضعیف جمهوری اسلامی است لذا هر کس خواسته یا ناخواسته در راستای این اهداف قرار گیرد به رسیدن دشمن به اهدافش کمک کرده است.

وی حفظ وحدت را اصلی ترین هدف دوستداران انقلاب در این شرایط دانست و ادامه داد: هر حرکت و عملی که برخلاف جریان وحدت بخش باشد، هرچند که از سر دلسوزی هم باشد، آسیب جدی به کشور وارد می کند.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب بر احترام به رای مردم، خردگرایی و روابط سازنده با کشورهای دنیا به استثنای رژیم اشغالگر قدس و در مواردی از جمله کالاهای مصرفی در خصوص امریکا تاکید کرده اند افزود: این که برخی ها بخواهند جلوتر از رهبری انقلاب حرکت کنند پسندیده نیست و به وحدت آسیب می رساند.

وی حفظ وحدت را اصلی ترین هدف دوستداران انقلاب در این شرایط دانست و ادامه داد: هر حرکت و عملی که برخلاف جریان وحدت بخش باشد، هرچند که از سر دلسوزی هم باشد، آسیب جدی به کشور وارد می کند.

دکتر همتی با بیان اینکه قاطبه مردم ایران، دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی در مسیر وحدت حرکت می کنند افزود: متاسفانه عده قلیل و اندکی برخلاف وحدت حرکت می کنند این افراد هرچند ممکن است که از سردلسوزی هم به برخی مسائل دامن بزنند اما این رویه به نظام و کشور آسیب می رساند.

وی با اشاره به حواشی بزرگداشت شهید حججی در سمنان گفت: من به عنوان یکی از اعضای خانواده شهدا، جانباز دوران دفاع مقدس و نماینده مردم در این آیین حضور یافتم اما متاسفانه در این آیین به تخریب ارکان نظام پرداخته شد و آنجا که من با ویژگی هایی که برشمردم درخواست وقت برای پاسخگویی کردم اجازه داده نشد و از آنجا که در آموزه های اسلامی ما تاکید شده هرجا ظلمی صورت گیرد باید با فریاد از حق دفاع کرد من نیز وظیفه خود دانستم که از حق همکاران در مجلس که بیش از 50درصد آنها از ایثارگران و خانواده شهدا هستند و مهمتر از آن از نظام و شهدا دفاع کنم.

وی با بیان اینکه نباید شهدا در انصار عده قلیلی باشند گفت: این نگاه که مجلس خرمشهر دیگری است و باید بهارستان را فتح کنیم و یا آموزش و پرورش و حوزه سلامت، خرمشهرهای دیگری هستند و باید آنها را پس بگیریم ، نگاه درستی نیست و جفا به نظام و خادمان آن است. امثال شهید حججی و یا برادر شهید من که نه سر داشت و نه تن در همین آموزش و پرورش که 36 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده و توسط معلمان فداکار آن تربیت و جان خود را در دفاع از انقلاب و اسلام تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه متاسفانه سخنران آن برنامه مجلسی را زیر سئوال برد که بیش از نیمی از آنها سابقه ایثارگری  دارد گفت: در شرایطی که داعش و دشمنان ما مجلس را برای حملات تروریستی خود هدف قرار می دهند اینگونه اظهارات درباره نمایندگان مجلس درست نیست.

وی با بیان اینکه بخش درمان و سلامت تخصص بده است افزود: اینگونه س سخن گفتن درباره بخش سلامت که منشا خدمات شایانی بوده، سیاه نمایی و تخریب است. این که گفته شود طرح کسینجر و ...به افزایش بیماری و مرگ و میر در ایران انجامیده اظهارنظر ناصواب و سیاه نمایی است و اصولا این اظهارت توهین به نظام است چرا که پذیرفتن این به آن معنا است که نظام اسلامی در این 40 سال هیچ کاری نکرده و در مقابل دشمنان توان دفاع از مردم خود را ندارد.

همتی با بیان اینکه انتقاد امر درستی است که معیار و شاخص دارد ادامه داد: با جار و جنجال و حرف های غیرمنطقی نمی توان ظام و دستگاه ها و دولت را تخریب کرد.

وی با بیان اینکه عملکرد حوزه سلامت در این 40 سال انقلاب 18 تا 20 درصد شاخص امید به زندگی را افزایش داده گفت: در ابتدای انقلاب امید به زندگی در ایران بیش از 57 سال بوده که امروز به 74 تا 76 سال رسیده لذا نمی توان این بخش را با سیاه نمایی تخریب کرد.

نماینده سمنان با اشاره به تاکید رهبری در خصوص جذب حداکثری در نظام گفت: ارزش هایی مثل نمازجمعه، مسجد و شهید متعلق به همه مردم و نظام است و کسی که آنها را محدود به یک جناح و گروه کند به نظام و مردم جفا کرده است.

وی با بیان اینکه اکثر مسئولان، مردم و نهادها در مسیر اعتدال و انقلاب هستند یادآور شد: خوشبختانه جو عمومی جامعه به سمت اعتدال و میانه روی که آموزه ای قرآنی و الهی است گرایش دارد و لذا هرکس که برخلاف ای اصول حرکت کند راه به جایی نخواهد برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: