• چهارشنبه ۲۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان خبرداد:

پروژه‌هایی که روی کاغذ ماندند/ تکمیل همه پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام سمنان ظرف 18ماه آتی

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: همه پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی این استان ظرف تا پایان سال 97 تکمیل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، فرزاد فتاحی در همزمان با روز تربیت‌بندنی و ورزش با بیان اینکه بیش از 50 پروژه ورزشی در استان وجود دارد اظهار کرد: البته تنها 24 پروژه از این پروژه‌ها که بخشی از کار احداث آنها شروع شده، پروژه نیمه‌تمام حساب می‌شوند و ماباقی تنها در روی کاغذ به عنوان پروژه مطرح شدند و هیچگونه اقدام عملی برای آغاز آنها صورت نگرفته و اعتباری نیز هیچگاه به آنها داده نشده است. ضمن اینکه برخی از آنها نیز کارشناسی نشده بوده و یا توجیه چندانی ندارند.

وی با بیان اینکه همه این پروژه‌های نیمه تمام ظرف کمتر از دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند افزود: این پروژه‌ها عمدتا یا فونداسیون آنها شروع شده و دیوارکشی شدند و یا درصدی رشدفیزیکی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از افزایش اعتبارات این اداره کل در همه بخش‌ها و از جمله عمرانی، اعتبارات ملی و استانی و... خبر داد و گفت: به‌طور مثال اعتبارات ملی ما در سال 95 حدود 9میلیارد و 500میلیون تومان بوده در حالی که این رقم در 6ماهه اول 96 به 9میلیارد و 300میلیون رسیده است.

وی با اشاره به اعتبارات ابلاغی به این دستگاه گفت: اعتبارات ابلاغی به ما در سال 95 حدود یک میلیارد و 200 میلون تومان بوده که این شاخص فقط در 6ماهه اول امسال بالغ بر یک میلیارد تومان بوده است و یا اعتبارات عمرانی ما در سال گذشته 6میلیارد تومان بوده که امسال به بالغ بر 11میلیارد تومان افزایش یافته لذا چشم‌انداز خوبی به روی ورزش استان باز شده و دولت به این حوزه توجه خاص دارد.

فتاحی با اشاره به توجه جدی دولت به حوزه ورزش از تصویب مصوبه اختصاص 27صدم درصد از محل مالیات‌ها به عنوان یکی از بزرگترین خدمات این دولت در حوزه ورزش یاد کرد و افزود: این مصوبه به تهایی به افزایش قابل توجه اعتبارات و بودجه‌های ورزشی در کشور و به تبع آن به ورزش استان کمک شایانی کرده است .

مدیرکل ورزش و جوانان استان یادآور شد: تنها از محل این مصوبه اعتباراتی حدود سه برابر رقم کل اعتبارات ورزش کشور به این بخش تزریق شده است.

وی از افزایش درآمدهای اداره کل ورزش و جوانان استان و سیر صعودی آن در سال‌های اخیر خبرداد و اضافه کرد: میزان درآمد ما در سال 93 حدود 412 میلیون تومان بوده که سال گذشته آن را به 797میلیون تومان رساندیم و امسال آن را به بیش از یک میلیارد تومان افزایش می‌دهیم که در 6ماهه اول حدود 50درصد آن محقق شده است.

وی از واگذاری بسیاری از اماکن ورزشی استان به بخش خصوصی خبرداد و افزود:سال گذشته 51 مکان ورزشی و در 6 ماهه امسال نیز 31 مکان ورزشی دیگر به بخش خصوصی واگذار شده که علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری زمینه استفاده بیشتر از آن نیز فراهم شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: