• چهارشنبه ۲۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-1497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزیع نامتوازن بارندگی‌های فصلی ومحدودیت منابع آب در گرمسار

معاون فرماندار گرمسار بااشاره به نقش و اهمیت منابع ارزشمند آبی در راستای توسعه این شهرستان افزود: حفاظت از منابع آب یک وظیفه همگانی است و همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید جهت حفظ این مایع حیاتی و رفع بحران آن تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، علی همتی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گرمسار با تأکید بر مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب شهرستان اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آب و توزیع نا مناسب بارندگی‌های فصلی در مناطق حاشیه کویر و خصوصا شهرستان گرمسار باید از منابع موجود بهره‌برداری منطقی صورت پذیرد.

مدیر منابع آب شهرستان گرمسار نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آبی استان سمنان و شهرستان گرمسار، بر صرفه‌جویی در مصرف آب علی الخصوص در بخش کشاورزی تاکید کرد.

ولی‌اله جورابلو به پروژه‌های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان سمنان و شهرستان گرمسار اشاره کرد و برلزوم حمایت اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در ارائه راهکارهایی جهت ارتقاء فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در زمینه مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.

وي ضمن تاکید بر لزوم مصرف بهینه آب به ویژه در بخش کشاورزی و همچنین استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری برای مزارع کشاورزی در شهرستان‌های گرمسار و آرادان گفت: تقویت گروه‌های گشت و بازرسی، انسداد چاه‌های غیر مجاز، نصب کنتورهای هوشمند آب و برق بر روی چاه‌های کشاورزی، اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب، برگزاری نشست‌های آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، استفاده از ظرفیت رسانه‌های گروهی و... از جمله مواردی است که در راستای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در شهرستان گرمسار انجام می‌شود.

مدیر منابع آب شهرستان گرمسار منبع شارژ کنتورهای هوشمند را منوط به دستورالعمل ابلاغی و شارژ تا ۱۰۰۰ مترمکعب با پرداخت هزینه جبرانی اعلام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: