• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-2790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پست استان سمنان اعلام کرد:

تسریع در ارسال مرسولات با برقراری پرواز تهران-سمنان/ رشد 63درصدی ترافیک مرسولات پستی در 6ماهه اول

مدیرکل پست استان سمنان از رشد 63درصدی ترافیک بار مرسولات پستی در این استان طی شش ماهه ابتدای امسال در قیاس با مدت مشابه سال قبل خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، شهرام صادر در نشست مطبوعاتی که به مناسبت روز جهانی پست در این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: این رشد ترافیک بار در کنار یک سری اقدامات و خدمات جدید به رشد 40 درصدی درآمدهای پستی در استان انجامیده است.

وی با بیان اینکه با وجود این روند رو به رشد گستردگی جغرافیایی و جمعیت پایین در استان سبب شده که پست استان تقریبا همچنان در نقطه سربه سر باشد افزود: این گستردگی سبب شده که گاه در برخی بخش‌ها برای ارسال چند مرسوله محدود پستی ناچار به پیمودن 400کیلومتر راه به صورت رفت‌و برگشت باشند.

صادر یادآور شد: این روند در کنار گستردگی پست و نیروهای انسانی و... سبب شده که هزینه‌های ما در بسیاری از بخش‌های اداره کل پست بیشتر از درآمدهای آن باشد.

تجهیز استان سمنان به صندوق‌های پستی هوشمند تا آخر امسال

مدیرکل پست استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این استان برای تجهیز به صندوق‌های هوشمند پستی تصریح کرد: قرار است که این مهم تا پایان سال 96 در استان محقق شود.

وی با بیان اینکه این صندوق‌ها مجموعه‌ای از خدمات را ارائه می‌دهند افزود: این صندوق‌ها که یک نمونه آن در شاهرود نصب شده همه خدمات خودپرازها جز پرداخت وجه را انجام و علاوه بر آن بخشی از خدمات متناسب با ماموریت‌های پست را نیز انجام می‌دهند.

صادر با بیان اینکه پست در ایران در حال تغییر ماهیت از نهادی سنتی به نهادی صنعتی و پیشرو است خاطرنشان کرد: در حال حاضر ماهانه 800 هزار مرسوله تحویل دفاتر مختلف پست استان می‌شود و علاوه بر آن ماهانه بالغ بر 300 هزار فقره مرسوله از خارج استان وارد پست استان شده و توزیع می‌شود.

کاهش زمان ارسال مرسولات با افتتاح فرودگاه سمنان

وی با بیان اینکه پست استان علاوه بر این خدمات، خدمات نیابتی متعددی نیز انجام می‌دهد افزود: کمک به صدور کارت‌های هوشمند، ثبت‌نام اظهارنامه‌های مالیاتی، اسناد تک‌برگی و ثبتی و...از جمله خدمات نیابتی پست در استان است.

این مدیر مسوول از راه‌اندازی سرویس جدید"ویژه فرودگاهی" در صورت برقراری پروازهای تهران-سمنان در استان خبر داد و گفت: این سرویس هم‌اکنون در 18 استان فعال شده و مرسولات پستی را از طریق پروازهای مستقیم به تهران و از آنجه به دیگر مراکز استان‌ها ارسال می‌کند.

وی سرویس"پست‌مند" را دیگر سرویس جدید و در حال پیگیری در این استان اعلام کرد و افزود: این سرویس نیز در سطح ملی رونمایی شده و ما نیز پیگیر راه‌اندازی آن در استان هستیم.

مدیرکل پست استان سمنان از دو پروژه در حال احداث در این استان خبرداد و اضافه کرد: پروژه جی‌نف یا مدیریت نشانی های استاندارد مکان‌محور است که در دو فاز طرح‌ریزی شده یکی از این دو پروژه است که فاز اول آن انجام و فاز دوم آن در دست اجرا است

صادر این پروژه را از بسترهای شکل‌گیری دولت الکترونیک برشمرد و خاطرنشان کرد: پروژه جی‌نف که راه‌اندازی آن می‌تواند به افزایش بهره‌وری ملی در کشور کمک شایانی کند در سطح استان فعلا تنها در دو شهرستان سمنان و شاهرود در حال پیگیری است.

وی پروژه "سیماک" را دیگر پروژه در حال اجرا در این استان برشمرد و خاطرنشان کرد: این پروژه که سامانه یکپارچه‌سازی املاک کشور است در ذیل پروژه جی‌نف اجرایی می‌شود و با اجرای آن تا حد زیادی از زمین‌خواری‌ها و تخلفات حوزه املاک غیرمنقول کم‌ خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: