• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه گرمسار در تکیه هنرمندان:

هنرمندان رسالتی سنگینی برای به تصویر کشیدن پیام‌های عاشورا دارند

امام جمعه گرمسار معتقد است که هنرمندان وظیفه و رسالتی بسیار سنگینی برای به تصویر کشیدن پیام‌های عاشورا دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان حجت الاسلام آرامی در آیینی که به همت تکیه هنرمندان شهرستان گرمسار برگزار شد اظهار کرد: یکی از درس‌های کربلا این است کسانی که انتظار نمی‌رفت امام را یاری کنند امدند و وی را یاری کردند همچنان‌که یک فرد مسیحی با سر امام حسین(ع) در دیر خود ناله می‌کند و یا یکی مثل طهیر با مسلکی دیگر می‌آید جزو شهدای شاخص هم می‌شوند .

وی ادامه داد: این اتفاقات در حالی بود که بودند افرادی که یار امام بودند اما به امام پشت کردند آنها به امام خیانت کرده و شمشیر بر روی امام کشیدند .

امام جمعه گرمسار با بیان اینکه ائمه جماعات تریبون ، منبر و مخاطبان خاص خود را دارد تاکید کرد: اگر هنرمندان در مباحث تبلیغی وارد شوند آن وقت است که مخاطبان ویژه ای به خصوص جوانان و قشر فرهنگی و هنری از این موارد نیز بهره‌مند خواهد شد.

حجت الاسلام آرامی افزود: تمام کربلا و این واقعه بزرگ درس است و ما وظیفه داریم با هر وسیله و ابزاری این درس ها را به نسل‌ها و مخاطبان مختلف ارائه دهیم.

تکیه هنرمندان شهرستان گرمسار توسط هنرمندان تئاتر این شهرستان گرمسار دایر شده و از شب دهم محرم تا 17 این ماه با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی از جمله قرائت قرآن و اجرای تعزیه به سوگواری سید و سالار شهیدان می‌پردازد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان  نیز در این آیین با بیان اینکه دشمنان از تعمیق فرهنگ عاشورا هراس دارند گفت: تکیه هنرمندان گرمسار می‌تواند به توسعه و تعمیق جریان عاشورا کمک کند.

وی با بیان اینکه وحدت و انسجام خوبی در شهرستان گرمسار وجود دارد افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه فرهنگ و هنر در این شهرستان وجود دارد که باید این طرفیت‌ها را به سمت این ارزش‌ها هدایت کرد.

سوقندی گفتمان عاشورا را فرهنگی غالب و فراگیر در ایران دانست و گفت: باید بحث مهندسی فرهنگی عاشورا با توجه به تاکیدات مقام معطم رهبری مد نظر قرار بگیرد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان  با بیان اینکه تمدن نوین اسلامی که چند سال پیش توسط رهبری مشخص شد دو بعد ترم افزاری و سخت افزاری دارد  تصریح کرد: باید جایگاه و نقشی فرهنگ عاشورا در تمدن نوین اسلامی را تبیین کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: