• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-897-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس محیط زیست دامغان به ایسنا خبرداد:

دستگیری شکارچیان کبک‌های طرزه/ 2صیاد دیگر در صید محیط‌بانان دامغانی

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز پرنده‌ها در این شهرستان خبر داد.

فرامرز اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان بااعلام این خبر اظهار کرد: از این دو شکارچی متخلف لاشه 12 قطعه کبک وحشی کشف و ضبط شد.

وی با اشاره ادوات شکار کشف شده از این دو شکارچی تصریح کرد: یک قبضه سلاح دولول غیرمجاز و 27 عدد تیر فشنگ ساچمه‌زنی از این شکارچیان غیرمجاز نیز کشف شد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان با بیان اینکه این دو شکارچی در منطقه طزره از توابه شهرستان دامغان دستگیر شدند خاطرنشان کرد: محیط‌بانان حفاظت محیط‌زیست در تمام زیستگاه‌های شهرستان گشت‌زنی داشته و علاوه بر آن با کمک مخبرین محلی و دوستداران محیط‌زیست به رصد زیستگاه‌ها پرداخته و با متخلفین شکار برابر قانون برخورد می‌شود.

وی از تشکیل پرونده برای این دو شکارچی متخلف خبر داد و اظهار کرد: براساس قوانین، شکارچیان متناسب با شکار و بهای تعیین شده برای آنها جریمه و در برخی موارد زندانی می‌شوند.

اسفندیاری همچنین از دستگیری دو صیاد دیگر در این شهرستان خبر داد و افزود: دستگیری این صیادان در ادامه طرح پیشگیری و برخورد با صید پرندگان شکاری انجام شد.

وی با بیان اینکه این دو صیاد در مناطق کویری جنوب دامغان دستگیر شدند افزود: علاوه بر این دو صیاد پیش از این در قالب همین طرح سه باند دیگر از صیادان پرنده‌های شکاری در دامغان دستگیر و متلاشی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: