• پنجشنبه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان در جمع آمران به‌معروف:

آنها که در راه امام حسین(ع) و امر به‌معروف‌اند عزیز می‌شوند

استاندار سمنان، کسانی که در راه امام حسین(ع) و امر به معروف و نهی از منکر قدم برمی‌دارندحتما عزیز می‌شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در جمع آمران به معروف و ناهیان از منکر استان سمنان اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر هدف بزرگی است که خداوند بر عهده ما گذاشته و امام حسین(ع) مصداق واقعی این فریضتین است.

وی ادامه داد: حرکت امام حسین(ع) حرکتی کاملا استثنایی در تاریخ بشریت است؛ زیرا در کوتاه‌ترین مدت، بزرگترین مصیبت طول تاریخ اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه 1337 سال از قیام امام حسین می‌گذرد افزود: این فیلم آنچنان فراگیر شده که حتی علمای غیر مسلمان نیز معتقدند راه نجات بشریت، تأسی به امام حسین است.

خباز با بیان اینکه امام حسین در سوم شعبان به دنیا آمدند و در سوم شعبان هم قیام خود را آغاز کردند تصریح کرد: پس این امام معصوم دو میلاد داشتند یکی تولد واقعی و دیگری تولد انسان سازی.

وی به ارادت مردم به این امام و برگزاری باشکوه اربعین اشاره و اضافه کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند 20 میلیون انسان را از سراسر دنیا در اربعین در کربلا به حرکت درآورد.

استاندار سمنان با اذعان به اینکه امام حسین(ع) بیعت با یزید را جز ذلت و خواری نمی دانست و فرمود این زندگی همراه با ذلت را نمی‌پسندم ادامه داد: امام حسین این عظمت را به دلیل انقطاع از نیروهای مادی، عدم تعلق به دنیا، و اتصال به نیروهای غیبی، و ادای فرائض الهی به دست آورد.

وی خطاب به آمران به معروف گفت: امربه معروف و نهی از منکر فریضه ای بزرگ است که شما افتخار خدمت در آن را دارید شما طلایه‌دار راه زینب کبری هستید و لذا راه امام حسین(ع) برای ما نیز قابل ادامه دادن خواهد بود و ما باید انقطاع خود از این مسائل را مدنظر قرار دهیم.

عضو ارشد شورای امربه معروف و نهی از منکر استان گفت: خداوند متعال می‌فرماید: هرکس اراده کند که عزت بخواهد، همه عزت نزد من است و کسانی که در راه امام حسین حرکت کنند حتما عزیز می‌شوند و این عزت، عزتی معنوی است.

وی سیدالشهدا(ع) را شخصیتی جهان‌شمول برشمرد و خاطرنشان کرد: امام حسین شخصیتی بین المللی است و میتوان گفت تا انقراض عالم، امام حسین عزیزتر خواهد شد.

استاندار سمنان با بیان اینکه انسان‌های پاک به امر به معروف و فرائض الهی میل می‌یابند افزود: اگر کشش شیر مادر و کشش از جانب خود شما نباشد، شما الان در این جایگاه نبودید.

وی آمران به معروف و ناهیان از منکر را همکاران مسئولان دانست و گفت: این مسئولیت در واقع به‌عهده حاکمیت است و شما با انجام این امور، باری را از دوش مسئولین برمی‌دارید و جلوی مفاسد و آسیب‌ها را می‌گیرد و لذا شما در اصل یاری‌گران و کمک کاران ما هستید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: