• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزیع بذر کلزا در بین بهره‌برداران مهدی‌شهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده برای توسعه کشت کلزا گفت: برنامه‌ریزی برای کشت کلزا در 25 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مهدی‌شهر انجام‌شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مهدی جعفریان جهرمی با اشاره به آغاز کشت کلزا در این شهرستان اظهار کرد: تاکنون کشت کلزا در سطح هفت هکتار از مزارع منطقه فولاد محله انجام‌گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای کشت محصول کلزا در شهرستان مهدی‌شهر و به‌ویژه فولاد محله گفت: با توجه به اینکه روستای فولاد محله در اقلیم سرد قرار دارد کشت این محصول آغازشده و آبیاری آن نیز صورت گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهدی‌شهر با بیان اینکه در کشت این محصول از ارقام مرغوب وارداتی و تولید داخل استفاده‌شده به برخی از این ارقام اشاره کرد و گفت: بذور هیبرید زمستانه، ایکس پاور، نپتون، مارتن و آلمانی برخی از بذوری هستند که در اختیار بهره‌برداران قرارگرفته است.

جعفریان جهرمی با بیان اینکه تاکنون تعدادی از بهره‌برداران برای کشت این محصول استراتژیک اعلام آمادگی کردند به حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برای کشت محصول کلزا اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های ریزدانه کار و همچنین بذور مرغوب در اختیار بهره‌برداران قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون در برخی از مناطق مانند چیرو رودبار و میلو کشت کلزا انجام‌شده است تصریح کرد: در صورت استقبال بهره‌برداران 25 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مهدی‌شهر زیر کشت این محصول استراتژیک می‌رود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهدی‌شهر با بیان اینکه توسعه کشت کلزا یکی از سیاست‌های مهم کشور در راستای خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی و به‌ویژه کلزا است افزود: در استان سمنان و به‌ویژه در شهرستان‌های این استان این سیاست دنبال می‌شود و کشت محصول کلزا علاوه بر فولاد محله در منطقه چاشم نیز در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: