• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر عامل آب منطقه‌ای سمنان تاکید کرد:

لزوم گسترش تحقیقات حفاظت، احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی در استان سمنان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان بر ضرورت گسترش دامنه ی تحقیقات علمی و همکاری علمی در حوزه حفاظت، احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در  استان سمنان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، ایرج حیدریان در جلسه جلسه هم اندیشی و تبادل نظر مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای سمنان با اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه صنعتی شاهرود با تأکید بر اهمیت این مهم اظهار کرد: در این راستا باید ارتباط و تعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان و دانشگاه صنعتی شاهرود بیشتر و تنگاتنگ‌تر شود.

وی با بیان اینکه امروزه بحران آب از مقیاس محلی و منطقه‌ای به مقیاس فراملی و فرا منطقه‌ای تغییر کرده است، اضافه کرد: امروزه که منابع آب زیرزمینی به شدت افت پیدا کرده است و حتی برای تأمین آب از منابع آب های سطحی هم با مشکل مواجه شده‌ایم، بایستی با مدیریت در مصرف آب و استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت و اصلاح الگوی مصرف از بحران عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان خاطرنشان کرد: امروزه استفاده و اضافه برداشت غیرمجاز از چاه‌های مجاز، صنایع بزرگ با نیاز آبی بالا، حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت غیرمجاز از آب‌های سطحی مثل رودخانه‌ها، نهرها، سدها و... فاجعه بزرگ بحران کمبود منابع آبی و افت شدید آب‌های زیرزمینی را به بار آورده و باعث به وجود آمدن بحران آب شده است.

دکتر حیدریان تأکید کرد: در همین راستا لازم است دامنه تحقیقات و همکاری و تعاملات مربوطه در حوزه حفاظت از منابع آبی و بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت بین شرکت آب منطقه ای و دانشگاه صنعتی شاهرود گسترش یابد.

وی اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای سمنان از تمام ظرفیت‌های علمی پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه صنعتی شاهرود برای رسیدن به اهداف مد نظر استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- تبادل نظر در خصوص انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری، اجرای طرح احیا وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی،بهره‌برداری از آب‌های غیرمتعارف،سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه آب اصلاح، بهینه‌سازی مصرف آب در بخش کشاورزی ،صنعت و... از جمله محورهای اصلی بحث و تبادل نظر در این جلسه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: