• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تاکید کرد:

لزوم توجه به اشتغال پایدار زنان روستایی با ایجاد تعاونی‌ها

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بر لزوم توجه جدی به اشتغال پایدار زنان روستایی تاکید کرد و گفت: این مهم در برنامه‌های دولت در سال‌جاری قرار دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمود قنبری در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده در سمنان از بخش تعاون به عنوان یک ظرفیت برای اشتغال بانوان نام برد و اظهار کرد: ایجاد تعاونی‌های روستایی می‌تواند به اشتغال پایدار زنان روستایی کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: ممکن است افرادی در روستاها از طریق ایجاد تعاونی اشتغال ایجاد کرده باشند اما آنها نیازمند حمایت هستند و ما باید تلاش کنیم برنامه‌های عملیاتی قابل اجرا در این حوزه داشته باشیم .

معاون استاندار سمنان گفت: دستگاههای اجرایی باید آموزش‌های تخصصی و متفاوت از دیگر دستگاه‌ها ارائه دهند تا تداخل آموزشی صورت نگیرد .

قنبری بر لزوم رویکرد علمی به حوزه آموزشی تاکید کرد و افزود: در گذشته هم آموزش‌هایی ارائه می‌شد اما ممکن است استانداردها چندان در آن رعایت نمی‌‌شده، لذا باید استانداردسازی آموزشی از طریق هم‌افزایی و همکاری ادارات مدنظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های جبوگیری از آسیب‌های اجتماعی، اشتغال زنان سرپرست خانوار است و هرچه اقدامات این بخش توسعه باید، از میزان آسیب‌های اجتماعی کاسته خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در همین ارتباط به لزوم نظارت مسئولان استان تاکید کرد و گفت: تلاش همه ما باید این باشد که انگیزه‌ها را افزایش دهیم و برای حفظ و افزایش انگیزه باید با نظارت و کمک مستمر، و بازدید از روستاها در جریان مشکلات و درخواست‌های آنها قرار بگیریم .

وی با بیان اینکه استان سمنان از لحاظ باغات و محصولات کشاورزی شرایط نسبتا خوبی دارد افزود: با توجه به عدم امکان فروش محصولات توسط روستائیان و احتمال خراب شدن محصول، با استفاده از صنایع تبدیلی و دستگاه‌های خشک‌کن میوه می‌توانیم در فروش محصولات به آنها کمک کنیم.

قنبری با بیان اینکه امروزه بازاریابی در دنیا یک رشته تخصصی دانشگاهی محسوب می‌شود ادامه داد: اگر تعاونی بازاریابی طراحی شود تولیدکنندگانی که دغدغه تولید دارند، دیگر برای عرضه مشکل نداشته باشند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه سال گذشته حدود 4000 دانش آموز استان، در قالب طرحی حداقل یک مهارت را آموزش دیدند اضافه کرد: برای این آموزش، نیاز به کار کارشناسی است و ابتدا باید علاقه دانش آموزان و سپس استعدادیابی و آموزش مدنظر قرار گیرد .

وی به مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها اشاره و اظهار کرد: عمده جامعه هدف ما را مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تشکیل می‌دهند و با حمایت از آنها از طریق ایجاد اشتغال، می‌توانیم از خروج ساکنین روستا به شهرها و ظهور پدیده حاشیه نشینی جلوگیری کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: