• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان سمنان اعلام کرد:

امسال کشت کلزا در سمنان از 330هکتار به ۱۳۰۰هکتار افزایش می‌یابد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از هدف‌گذاری برای کشت کلزا در سطح ۱۳۰۰ هکتار از اراضی این استان خبر داد و گفت: امیدوار است که این مهم که از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ‌شده تحقق یابد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل شاهمرادی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در صورت کشت کلزا در این اراضی حدود ۳ هزار و ۲۵۰ تن محصول برداشت شود.

وی با اشاره به‌ضرورت افزایش سطح زیر کشت این محصول مهم و استراتژیک در استان به برنامه‌ریزی برای افزایش سطح زیر کشت کلزا در استان اشاره و اضافه کرد: سال گذشته ۳۳۰ هکتار از اراضی استان به کشت کلزا اختصاص داشت که امسال بر اساس برنامه ابلاغی باید یک هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت این محصول اختصاص یابد.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کشت کلزا چندین سال است که در استان سمنان کشت می‌شود از کلزا به‌عنوان یک محصول استراتژیک نام برد و افزود: در راستای کاهش واردات روغن خوراکی و همچنین اهمیتی که کلزا در پایداری کشت پائیزه دارد کشت آن در کشور و همچنین در استان سمنان به‌عنوان یک محصول استراتژیک در دستور کار قرارگرفته است.

شاهمرادی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای برنامه ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای کشت این محصول از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون ۹ تن بذر از ارقام وارداتی و تولید داخل با توجه به اقلیم‌های گوناگون در استان تأمین و به مناطق مختلف در استان حمل شده است.

وی با اشاره به مناطقی از استان که زیر کشت کلزا قرار دارند گفت: با توجه به اقلیم مناسب برای کشت کلزا در شهرستان‌های میامی و شاهرود؛ بیشترین سطح زیر کشت کلزا در این دو شهرستان و عمدتاً در شهرستان میامی قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: