• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح همیاران افتخاری محرم در سمنان/ پاکسازی مسیر دستجات عزداری سمنان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از خدمات‌رسانی ویژه ماه محرم به هیات، تکایا و دستجات عزاداری در سمنان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حمیدرضا پیوندی بااعلام این خبر اظهار کرد: این خدمات در قالب پخش کیسه‌های زباله به هیات و تکایا و مساجد سطح شهر سمنان ،شستشوی سطل‌های زباله و خطوط عابر پیاده ،تعویض سطل‌های مکانیزه و پاکسازی مسیر دستجات عزداری انجام می‌گیرد.

وی افزود: برای اجرای این طرح  370 کیلو کیسه زباله و یک‌هزار و 800کیسه کفش نمازگزار خریداری شده که از روزهای پایانی شهریورماه تاکنون یک هزار و 290عدد کیسه زباله و 900 عدد کیسه کفش نمازگزار طی مراجعه و درخواست 21 هیئت به آنان تحویل داده شده و مراجعه هیات و تکایا و مساجد برای تحویل کیسه همچنان ادامه دارد .

وی عنوان کرد: از دیگر خدمات این سازمان جمع آوری نخاله‌های سازمانی و رفت و روب در محله پرتردد در ایام عزاداری شامل شترخان جهادیه و میدان جهادیه ،خیابان محب شاهدین و مسیرخیابان طالقانی و آستانه و میدان امام سمنان برای سهولت عبور و مرور عزداران و جلوگیری از ایجاد گرد و غبار است .

پیوندی از برنامه‌ریزی به‌صورت محله به محله برای شستشوی سطل‌های زباله خبر داد و افزود: نیروهای خدوم این سازمان سلط‌های زباله سطح شهر را پاکسازی کرده و شستشو و ضدعفونی کردن می‌کنند و علاوه بر این سرویس‌های بهداشتی نیز در حال رفع نواقص و نظافت است.

وی گفت: از 120سطل زباله مکانیزه خریداری شده 60عدد سطل در مسیرهای خیابان طالقانی، آستانه ،ابوذر، هفت تیر،خیابان سعدی و بلوار قدس تعویض شده و این طرح در تمام سطح شهر ادامه دارد .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این سازمان آمادگی خود را برای همکاری با 55 هیئت ، مسجد و تکایای سطح شهر برای جمع‌آوری زباله‌های آنان در شب‌های عزداری اعلام کرده است.

وی اجرای طرح همیاران افتخاری را یکی دیگر از اقدامات این سازمان در ایام محرم برشمرد و اظهار داشت: تمامی شهروندان می‌توانند در این مشارکت عمومی یاری رسان مردان خدوم و زحمتکش سازمان پسماندباشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: