• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-1692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان در جشن خانه مطبوعات:

مردم حق دارند بدانند در پیرامون شان چه می گذرد

استاندار سمنان دسترسی به اخبار و اطلاعات را حق مردم دانست و گفت: مردم حق دارند که بدانند در پیرامون شان چه می گذرد و این رسالی است که به عهده خبرنگاران است.

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، محمدرضا خباز در آیین بزرگداشت خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان ضمن تبریک این روز اظهار کرد: اطلاع و آگاهی از دنیای پیرامون یکی از نیازهای بشری است و لذا باید فضا برای پاسخگویی به این نیاز فراهم باشد.

وی با اذعان به اینکه انسان نیازهای متفاوتی دارد افزود: برخی از نیازها، همچون خوردن، آشامیدن و... مشترک بین همه موجودات زنده است اما برخی از این نیازها صرفا انسانی و اختصاص به آدمی دارد.

استاندار سمنان اطلاع مردم از نگرش ها و رویکردهای حاکمان و همچنین اتفاقات دنیای پیرامونی انسان را یک حق و نیاز برشمرد و تصریح کرد: خبرنگاری شغلی است که به این نیاز بشری پاسخ می دهد و از این رو خبرنگاری نه یک شغل عادی که یک کار مقدس و نیاز ضروری در جامعه انسانی است.

خباز، اخلاق را لازمه اشتغال به شغل مهم خبرنگاری ارزیابی و خاطرنشان کرد: از همین رو است که خبرنگار هرچه مقیدتر باشد، اقبال مردم به رسانه آنها بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما به عنوان حاکمیت باید اطلاعات و اخبار را جز در موارد غیرقانونی در اختیار افکار عمومی قرار دهیم گفت: اگر ما افراد را از دسترسی به این اطلاعات منع کنیم بدون شک آنها روی به رسانه های بیگانه می آورند.

استاندار سمنان با بیان اینکه خبرنگار مسلمان رسالت سنگین تری دارد افزود: ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم که قید و بندهای اسلامی را رعایت کنیم و لذا بازی با حیثیت افراد و دروغ پراکنی زیبنده خبرنگار مسلمان و رسانه اسلامی نیست.

این مقام ارشد اجرایی با تشبیه خبرنگاری به حرکت بر لبه تیز پل صراط، گفت: رسانه و خبرنگار در جامعه اسلامی رسالت ها و تکالیفی دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهد.

وی با انتقاد از برخی بی اخلاقی ها گفت: خبرنگار باید اگر چنانچه اشتباهی سهوی کرد و به آبروی افراد آسیب زد باید شهامت عذرخواهی و تصیح اشتباه خود را داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: