• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-1592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پذیرش ولایتعهدی امام رضا(ع) یک تاکتیک بود

استاندار سمنان سنگ‌پرانی برخی‌ها نباید مانع از خدمت‌رسانی مسئولان به مردم شود

استاندار سمنان با اشاره به برخی انتقادات و انتظارت نامعقول و غیرواقعی از مسولان و حاکمیت، گفت: سنگ‌پرانی برخی‌ها نباید مانع از خدمت‌رسانی مسئولان به مردم شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی به جایگاه مهم مردم در جامعه اسلامی پرداخت واظهار کرد: بیان برخی انتقادات و شیطنت‌ها نباید مانع از این شود در روند خدمات رسانی به مردم و عمل به وظیفه و رسالت دینی، ملی و شرعی خود تعلل کنیم.

وی با بیان اینکه رسالت و وظیفه ما عمل به تکلیف است افزود: ممکن است در هر کار و پروژه‌ای عده‌ای منتقد باشند و با خلاف‌گویی و گفتارشان مسئولان را بیازارند اما این نباید در روند کاری ما اثرگذار باشد اگرچه توجه به انتقادات و نظرات دیگران امری پسندیده است اما کسب رضایت همگان غیرممکن است چرا که خواسته‌های همگان گاه معقول نیست..

استاندار سمنان ادامه داد: باید بپذیریم که امکان کسب رضایت همه افراد ممکن نیست همچنان‌که می‌بینیم در حکومت نبوی و علوی نیز رضایت همگان کسب نشد اما بدیهی است که این به معنای ایراد در حاکمیت نبوی و علوی نیست.

خباز با بیان اینکه ما به عنوان مسئولان در نظام اسلامی باید به وظیفه خود عمل کنیم اظهار کرد: همواره افراد منصف و اهل فکر و اندیشه قدردان کار خوب هستند و لذا نباید اگر هم عده قلیلی سنگ شماتت به سمت ما پرتاب کردند از حرکت باز بایستیم.

وی با اشاره به پذیرش ولایتعهدی امام رضا در دوران مامون عباسی گفت: پذیرش این ولایتعهدی از جانب امام رضا(ع) یک تاکتیک بود تا اختلاف بین امت اسلامی بیشتر نشده و شیعه‌کشی در آن مقطع مهم باب نشود.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه امام به خاطر حرمت خون شیعیان، ولیعهدی را پذیرفت ادامه داد: امام رضا(ع) با وجود اینکه سکه به نام مبارکش هم ضرب شد اما با حضور در این جایگاه در وظیفه و رسالت مبارزه با طاغوت کوتاهی نکردند.

استاندار سمنان بر لزوم شناخت عمیق‌تر از سیره پیامبر اکرم(ص)و ائمه معصومین(س) تاکید کرد و گفت: اصولا در بحث‌های عمومی نیز هرچه شناخت ما از امام بیشتر باشد زیارت ما نیز مقبول‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه  امام رضا(ع) و دیگر ائمه معصومین(س) دریای بی‌کران از معرفت هستند افزود: بدیهی است هر کدام از ما به‌اندازه و به وسع دید و درک خود از این دریا بهره‌مند خواهیم شد.

وی به اهمیت کتاب در افزایش آگاهی و شناخت افراد اشاره و تصریح کرد: هر کس به هر جایگاهی رسیده در سایه کتاب و مطالعه به آن جایگاه و عزت دست یافته لذا امر کتاب و کتابخوانی امری بسیار مهم و موثر در جامعه است.

خباز با بیان اینکه فضای مجازی نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد گفت: باید به هر چیز در جای خودش توجه کرد. فضای مجازی و فناوری‌های این بخش در جای خود بسیار مهم و موثرند اما باید بدانیم جایگاه کتاب جایگاه متفاوتی است و باید به این تفاوت توجه کرد.

وی از مردم استان به عنوان مردمی فرهیخته و اهل کتاب نام برد و خاطرنشان کرد: طرح اهدای کتاب‌های بلااستفاده طرح بسیار خوبی است که اخیرا در استان استارت خورده و خوشبختانه در این مدت کوتاه 80 هزار جلد کتاب به کتابخانههای عمومی استان اهدا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: