• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

28 اردیبهشت‌ماه به مناسبت روز جهانی موزه‌ها:

امروز رایگان از این موزه‌ها دیدن کنید

امروز 28 اردیبهشت‌ماه به مناسبت روز جهانی موزه‌ها، بازدید از همه موزه‌های تحت پوشش میراث فرهنگی استان سمنان رایگان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان بر اساس اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی استان، همزمان با روز موزه‌ها بازدید از موزه‌های "گرمابه پهنه" و "مهر و سکه" در سمنان، "مردم‌شناسی"، "عرفان شرق" بسطام و "موزه‌آب" در شاهرود، موزه "عشایری ایل سنگسر" و "سنگ و فسیل" در مهدیشهر، "صنعت" و "اقوام" در گرمسار و "تاریخ شهر دامغان" رایگان بوده و عموم هم‌استانی‌ها و گردشگران می‌توانند از نزدیک از مجموعه غنی این موزه‌ها بازدید کنند.

 در حال حاضر هشت موزه گرمابه پهنه ، مهر و سکه ، مردم‌شناسی، عرفان شرق ، موزه‌آب ،موزه عشایری ایل سنگسر، موزه اقوام و تاریخ شهر دامغان در استان سمنان فعالیت دارند.

گرمابه پهنه یا گرمابه حضرت یکی از مهمترین موزه‌های استان سمنان است که اشیاء تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است این موزه در یکی از بناهای تاریخی سمنان که نزدیک به 600 سال قدمت دارد واقع شده است.

موزه عرفان شرق در مجموعه تاريخي بسطام که دربرگیرنده اشیاء تاریخی، قرآن‌هاي خطي، ظروف چيني دوره صفويه ، درهاي منبت کاري شده و ...است از دیگر موزه‌های پرمخاطب در استان سمنان است که بازدید از آن نیز رایگان است.

 همچنین موزه تاریخ شهر تاریخی دامغان، کارخانه پنبه گرمسار و موزه مردم شناسی ایل سنگسر در مهدیشهر از دیگر موزه‌های مهم در استان پهناور سمنان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: