• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-1393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی:

دولت دوازدهم روابط عمومی‌ها را به بهره‌گیری ازشبکه‌های مجازی ملزم کند
تحول در روابط عمومی‌ها در عصر سیطره شبکه‌های مجازی

عضو هیات رئیسه شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان گفت: پیشرفت فناوری به‌خصوص در عرصه شبکه‌های اجتماعی مجازی باعث شده است تا رویکرد روابط عمومی بسیار متفاوت‌تر از گذشته باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید امیررضا حسینی نژاد ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی افزود: امروزه و با پیشرفت فناوری‌های نوین به‌خصوص در عرصه مجازی بیش از 90درصد فعالیت‌های روابط عمومی‌ها در بخش اطلاع‌رسانی به سمت شبکه‌های اجتماعی مجازی پیش رفته است.

وی بابیان اینکه سایت‌های اطلاع‌رسانی را می‌توان نسل قبلی عرصه اطلاع‌رسانی در فضای مجازی نام برد اظهار کرد: اگرچه سایت‌های اینترنتی کاربردهای خاص خود را دارند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت اما امروزه آنچه بیشتر موردتوجه مردم و به‌خصوص قشر جوان قرار می‌گیرد و خوراک اطلاعاتی به آن‌ها می‌دهد شبکه‌های اجتماعی مجازی است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تصریح کرد: امروزه سایت‌های اطلاع‌رسانی تقریبا تبدیل به بانک‌های دیتا تبدیل‌شده‌اند و مردم اخبار ناب و دسته اول را ابتدا در شبکه‌های مجازی و سپس در سایت‌ها دنبال می‌کنند، بنابراین باید اذعان کرد که نسل جدیدی از روابط عمومی پا به عرصه گذاشته که اولین خصوصیت آن ایجاد فضای اطلاعاتی با سرعت نور است.

حسینی‌نژاد بیان کرد: وجود شبکه‌های اجتماعی مجازی امروزه ابزار لاینفک روابط عمومی‌ها در عرصه اطلاع‌رسانی به مخاطبان دور و نزدیک است به‌طوری‌که جدایی از این فضا یعنی مرگ روابط عمومی.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهدیم که هنوز بعضی از ارگان‌های دولتی و بعضا خصوصی با این فضاها رویارویی می‌کنند و به مدیر روابط عمومی اجازه حضور در این شبکه‌ها را نمی‌دهند افزود: ارگان‌هایی وجود دارد که به بهانه‌های عجیبی چون بحث‌های امنیتی و لو رفتن اطلاعات، از این فناوری‌ها استفاده نمی‌کنند که البته نبود سازوکاری مشخص و مدون در استفاده از شبکه‌های مجازی از سوی قانون‌گذاران و ابلاغ بخشنامه یکپارچه باعث این سردرگمی شده است.

وی گفت: جالب است بعضی‌ها فقط روی فضای شبکه‌های مجازی برای لو رفتن اطلاعات خود تأکید دارند و غافل از این هستند که روزانه میلیون‌ها فایل توسط ادارات مختلف از طریق ایمیل‌ها ردوبدل می‌شود درحالی‌که سرور این ایمیل‌ها در خارج از کشور است و دسترسی به اطلاعات هم برای سرورها وجود دارد.

عضو هیات رئیسه شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان اظهار امیدواری کرد با استقرار دولت جدید شاهد ارائه دستورالعملی واضح و مشخص برای استفاده از شبکه‌های مجازی در عرصه روابط عمومی‌ها باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: