• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-4892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیسی در سمنان:

مگر آزادی را ما به دختران و پسران داده‌ایم؟/ تورم 8 درصدی را رد نمی‌کنم اما...

ابراهیم رییسی با بیان اینکه مگر آزادی را ما به دختران و پسران داده‌ایم؟ گفت که خدا دختران و پسران را آزاد کرده است و هنر دولت این است که نگذارد کسی آزادی را به هم بزند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، در جمع هوادارانش در سمنان با بیان اینکه خودم را همپای شما مردم می‌دانم، گفت: کشور ما از کشورهای ثروتمند عالم است چون نیروی انسانی فرهیخته داریم و این بزرگترین سرمایه ما است و اینکه ایران به‌عنوان ملجاء مستضعفان، فقط به چند کشور نگاه کند، درست نیست. می‌توانیم با صدوهشتاد کشور جهان رابطه داشته باشیم.

وی افزود: مردم گله‌مندند و دغدغه دارند که چرا یک میلیون تحصیل‌کرده بیکار هستند و صدها کارگاه و کارخانه تعطیل شده؟ و چرا جوان و پدر همزمان کار ندارند؟ چرا با اینکه امکانات وجود دارد کارخانه‌ها تعطیل می‌شود؟ چه اتفاقی می‌خواهد برای وضعیت معیشت و کار مردم رخ دهد؟.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ما نمی‌گوییم با بیگانگان رابطه بدی داشته باشیم، اظهار کرد: ما با کشورها دیپلماسی عزتمندانه برقرار می‌کنیم. نگاه ما به وزارت خارجه این است که با روابط خارجی، صادرات کشور را تسهیل کند اما آقایان می‌گویند به روستاها اینترنت برده‌ایم. ما که مشکلی با اینترنت نداریم اما می‌گوییم اقتصاد فضای مجازی را فعال کنند.

رئیسی ادامه داد: باید صدای آدم از جای خوش بلند شود که صدای مردم را نشنود. دولت نسبت به دهک‌های پایین جامعه مسئولیت دارد و باید یارانه دهک‌های پایین افزایش یابد. می‌گویند می‌خواهند آزادی را مغشوش کنند، مگر آزادی را ما به دختران و پسران داده‌ایم؟ خدا آنان را آزاد کرده است. آنان آزاد هستند به موجب آنکه خدا این آزادی را داده است. هنر دولت این است که نگذارد کسی آزادی را به هم بزند.

وی افزود: می‌گویید کشور از رکود عبور کرده است. خب، دست بازاری‌ها را هم بگیرید و از رکود عبور دهید. بنده تورم هشت درصد را رد نمی‌کنم اما تحرکی در اقتصاد وجود ندارد. آقای روحانی گفتند که آمار حساب نیست و جیب مردم حساب است. یک قدم به بازار بروید که ببینید قیمت اقلام اساسی دوبرابر شده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما می‌گوییم بیکاری و آقایان بحث دیوار را مطرح می‌کنند. ما می‌گوییم فقرا و آقایان رقیب‌هراسی می‌کنند. ما می‌گوییم چرا فتیله مسکن را پایین کشیدید و آقایان بحث دیگری را می‌گویند. چرا می‌خواهید دو قطبی راه بیاندازید؟ مردم عاقل هستند.

رئیسی در پایان تأکید کرد: دانشجویان ما در دانشگاه شریف قصد آزمایش ماهواره‌ای داشتند اما آقایان رفتند و سکویش را برداشتند، چرا که ممکن است بیگانگان حالشان بد شود. این نشانه‌ها بد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: