• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-3290-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ایرانی‌ها چقدر خرج تفریح می‌کنند؟/تفاوت معنادار در تفرج دهک‌های بالا و پایین

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان سرانه تفریحات در جامعه ایرانی را بسیار کم دانست و گفت: دردآورتر از این سرانه پایین شکاف و تفاوت بالای بین سرانه تفریحات بین دهک پایین و بالای جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان حشمت الله عسگری در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اظهار کرد: برای درک این شکاف کافی است که بدانید سرانه تفریحات هر خانواده از دهک پایین جامعه 63 هزار تومان و در خانوارهای دهک بالا به طور متوسط سه میلیون و 100 هزار تومان است.

وی میانگین سرانه هر خانوار ایرانی برای تفریحات را 800 هزار تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: این رقم، سرانه بسیار پایینی است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با بیان اینکه هر خانواده به طور متوسط تنها 800 هزار تومان صرف تفریح می کند اضافه کرد: این رقم در بین دهک پایین جامعه به 63 هزار تومان می رسد و تفاوت و اختلاف ملموس سرانه تفریحات در بین دهک های پایین و بالای جامعه نشان از شکاف در این بخش دارد.

عسگری سرانه تفریحات دهک بالای جامعه را بیش از سه میلیون و یک صد هزار تومان به ازای هر خانواده از دهک بالای جامعه برشمرد و افزود: باید در راستای کاهش این اختلاف تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه سهم تفریحات از هزینه های خانواده تنها دو درصد است اظهار کرد: از همین رو ورزش و جوانان باید همه تلاش خود را برای توجه بیشتر به ورزش همگانی به کار بگیرد.

وی با اشاره به انتظارات بالا از ورزش استان گفت: اتظار ما این است که سهم ورزشکاران استان از افتخارات ملی و بین المللی افزایش بیشتری بیابد و در همین ارتباط آمادگی داریم این اداره کل را پشتیبانی کنیم.


انتهای پیام