• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

خدمات‌دهی به ۴۳۱ بیمار سرطان و صعب‌العلاج نیازمند در سمنان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: در هفت‌ماهه امسال برای ارائه ۱۳ هزار ۹۰۰ خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان تحت حمایت استان سمنان سه میلیارد و ۵۷۴ میلیون تومان هزینه شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علی عرب، با اشاره ۴۳۱ مددجو دارای بیماری خاص، مبتلابه سرطان و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند بیان کرد: با  مشارکت مراکز درمانی و خیرین گامی مؤثر در کاهش آلام این افراد خواهیم برداشت.

وی گفت:  سه هزار و ۵۰۰ نفر از نیازمندان و افراد تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات بهداشتی و درمانی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

عرب با اشاره به اینکه در هفت‌ماهه نخست امسال برای ارائه ۱۳ هزار و ۹۰۰ خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان استان سمنان سه میلیارد و ۵۷۴ میلیون تومان هزینه شده است افزود: هم‌اکنون ۳۴ مرکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد کمیته هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان از وجود ۶۲۰ حامی در طرح شفا استان سمنان برای حمایت از ۴۲۹ بیمار تحت حمایت این نهاد خبر داد و  افزود: در این مدت هفت‌ماهه این بیماران  از کمک ۳۲۲ میلیون تومانی حامیان خود بهره‌مند شدند.

وی بیمه مکمل درمان که را  وجه تمایز بیمه کمیته امداد با سایر سازمان‌های بیمه‌گر برشمرد و گفت: برای ۲۱ هزار و ۵۸۱ مراجعه مددجویان تحت حمایت  یک میلیارد و ۲۴۱ میلیون تومان در سرفصل‌های دریافت مبالغ تفاوت تعرفه، فرانشیز خدمات، دندانپزشکی، هزینه‌های دارویی، عصا، عینک، ویلچر هزینه شده است.


انتهای پیام