• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2594-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

دبیر شوراهای فرهنگ عمومی کشور اعلام کرد:

فعالیت١٠ هزار نفر در شورای فرهنگ عمومی سراسر کشور

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی ظرفیت مناسب و ارزشمندی برای کشور است گفت: حدود ١٠ هزار نفر در قالب شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها، شهرها و حتی بخش‌های کشور فعالیت دارند .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدمحمدرضا موالی‌زاده در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: در کشور شورایی با این گستردگی کمتر وجود دارد که در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و اجرایی دست اندرکار و فعال باشد .

وی با اشاره به آسیب‌شناسی از فعالیت‌های این شورا در یک سال اخیر و به دنبال وزارت دکتر صالحی اظهار داشت: این آسیب‌شناسی در حوزه شورای فرهنگ عمومی انجام شده و به نتایجی نیز رسیده ایم .

وی گفت: در دوره جدید شورای فرهنگ عمومی کشور سرفصل‌هایی در زمینه های مختلف تعیین و ابلاغ شده و استان‌ها نیز می‌توانند با توجه به شرایط و نیازهای منطقه ای موضوعاتی را در شورا مطرح و مورد بررسی قرار دهند .

موالی‌زاده رویکرد شورای فرهنگ عمومی را رویکردی کاربردی و اجرایی خواند و افزود: سرفصل‌های فعالیتی این شورا نیز بر همین اساس تعیین و تدوین شده است .

وی با بیان اینکه این سرفصل‌ها زیرمجموعه‌هایی دارد افزود: گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف از جمله این سرفصل‌ها است که در زیر مجموعه خود مباحثی نظیر ترویج فرهنگ کار در کشور و تقویت فرهنگ کار جمعی نیز قرار دارد .

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور یادآوری کرد: افزایش مصرف کالای ایرانی و بهبود کیفیت آن، سرمایه اجتماعی، اخلاق عمومی و ترویج فضایل اخلاقی در جامعه، زنان و خانواده، آسیب‌های اجتماعی، تقویت روح ملی، تقویت فرهنگ ایثار و مقاومت، جوانان و ظرفیت آنان و فضای مجازی و... از جمله دیگر سرفصل های تعیین شده برای شورای فرهنگ عمومی است .

موالی‌زاده با تقدیر از تلاش‌های اعضای شورای فرهنگ عمومی استان سمنان، به فرهنگ استکبار ستیزی و مقاومت مردم ایران اشاره کره و گفت: ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه های دشمنان نیز به عنوان یک فرهنگ در ایران اسلامی نهادینه شده است .

 


انتهای پیام