• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-793-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:

بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در حوزه IT و ICT در جهت توسعه اشتغال پایدار

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: پرداختن به مسئله اشتغال در حوزه حوزه IT و ICT که توجه به آن می تواند تاثیرات شگرفی در ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد، می تواند به عنوان یک رسالت از سوی جهاد دانشگاهی مورد توجه قرار گیرد .

غلامرضا کاتب در گفتگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، با تبریک فرارسیدن 16 مرداد، سالروز تأسیس جهاددانشگاهی افزود: بزرگترین دغدغه موجود در کشور بحث اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است که باید برای رفع این موضوع از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های موجود بهره برد، می توان در این راه از ظرفیت ها و پتانسیل های جهاددانشگاهی نیز استفاده کرد.

وی اذعان داشت : جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی و انقلابی که پیوسته با کارهای علمی و پژوهشی سرآمد شده و شهرت دارد باید با ورود به عرصه های مختلف علمی در صدد تولید علم باشد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی افزود: جهاد دانشگاهی با رویه ای که در برگزاری آموزش‌های تخصصی و حرفه ای پیش گرفته و با مدیریت و تفکر جهادی که در درون این نهاد انقلابی موجود است توانسته نقش مهمی در تولید علم و ثروت در مسیر فعالیت‌های علمی ایفا نماید .

کاتب اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در کنار آموزش‌های تخصصی می‌تواند فرهنگ و روحیه و تفکر جهادی را برای جوانان و اندیشمندان و نخبگان تبیین کند که این امر بسیار حائز اهمیت است وی ادامه داد: کار با روحیه جهادی با کارهای عادی دارای تفاوت است و  نشانه‌های مهمی از جمله ایثار ، تلاش و سخت کوشی، توکل دارد .

وی با اشاره به فعالیت های بزرگ جهاد دانشگاهی در کشور گفت : به عنوان مثال سلول‌های بنیادی که یکی از بزرگترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی است نشان دهنده توان بالا و تخصص این نهاد است.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع تحولی بزرگ در کشور ایجاد کرده و در حقیقت بیان کننده تولید علم با نگاه جهادی است که توسط جهاددانشگاهی به این جایگاه رسیده است .

کاتب گفت : جهاد دانشگاهی باید در شرایط کنونی پررنگ تر و قوی تر از گذشته به مسایل علمی و  تولید علم بپردازد تا ما شاهد رشد و پیشرفت روز افزون ایران اسلامی باشیم .


انتهای پیام