• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1794-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

30 اهل قلم مهدیشهری تجلیل شدند

یک نویسنده نباید شب‌ها با تنی خسته سراغ قلمش برود!

رئیس انجمن اهل قلم شهرستان مهدیشهر با اشاره به غم نان اهل قلم و چند شغله بودن بسیاری از نویسندگان و اهل قلم گفت: یک نویسنده نباید شب‌ها با تنی خسته به سراغ قلمش برود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، یدالله حاجی‌علیان در مراسم آغاز فعالیت انجمن اهل قلم شهرستان مهدیشهر که با حضور مسئولین شهرستان، نویسندگان و هنرمندان این شهرستان برگزار شد، افزود: اهل‌قلم هر کشور و جامعه، علمداران آن ملت‌اند و ما شرمنده اهل قلم هستیم و نمی‌توانیم گوشه‌ای از تلاش‌های آنان را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه اگرچه این علمداران کم یاورند، ولی هرگز فراموش نشده اند اظهار کرد: واقعیت این است که امروز دغدغه‌های اقتصادی، پَرِ پرواز را از اهالی قلم گرفته است.

وی ادامه داد: امروز نباید نویسنده‌ یا صاحب‌ذوق، کارگری و یا دست فروشی کند و شب‌ها با تنی خسته به سراغ قلمش برود و حکایت غیرت و میهن دوستی مردمش را بنویسد! کاش نویسنده و شاعر غم نان نداشت و فقط می‌نوشت و می‌نوشت و بدون دغدغه ای آثارش را به چاپ می رساند.

رئیس انجمن اهل قلم شهرستان مهدیشهر ادامه داد: البته با همه‌ی این بی مهری‌ها، بازهم آثار ادبی خوب و کمیاب و درخور توجهی در حوزه فرهنگ در کشور منتشر می‌شود و این نشانگر روی آوردن بسیاری از جوانان به اصالت، هویت، فرهنگ، هنر و ادبیات کشورمان است .

حاجی علیان، با بیان اینکه اهالی قلم فردای روشنی برای مردم به ارمغان می‌آورند . خاطرنشان کرد:انجمن اهل قلم شهرستان مهدیشهر در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم از صاحبان اندیشه و همه نویسندگان، شاعران، خبرنگاران،  قصه‌پردازان، طنز پردازان و مترجمین ... استقبال می کند

به گزارش ایسنا-در پایان این مراسم  از 30 نویسنده  برتر شهرستان مهدیشهر تجلیل  شد.


انتهای پیام