• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-3190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان خبر داد:

خطر مقاومت آنتی‌بیوتیکی به‌دلیل فرهنگ خوددرمانی در کشور/ هر بیمه‌شده سمنانی سالانه 3بار به مراکز درمانی مراجعه می‌کند

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه کشور به یک نهضت در کاهش مصرف دارو و خصوصا در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نیاز دارد گفت: خوددرمانی در کشور به ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی در بساری از افراد کشور منجر شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سیدمجتبی اکرم در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته تأمین اجتماعی با اشاره به فرهنگ خوددرمانی در کشور اظهار کرد: امروزه کار به جایی رسیده که بخشی از بیماران از پزشک متخصص درخواست آزمایش‌های تخصصی می‌کنند .

وی ادامه داد: باید این فرهنگ در جامعه جاری شود که همیشه تجویز داروی زیاد مترادف طبابت خوب و موثر نیست.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان گفت: در سال گذشته یک میلیون و 275 هزار بار مراجعه به مراکز درمانی

تأمین اجتماعی استان سمنان  جهت دریافت خدمات توسط بیمه شدگان صورت گرفته است.

 اکرم تصریح کرد: به طور متوسط هر بیمه شده 2.8 مرتبه در سال گذشته به مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان مراجعه کرده و از خدمات این مراکز استفاده کرده اند.

وی با بیان اینکه 8 مرکز درمانی تحت حمایت تأمین اجتماعی در استان سمنان به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند، افزود: در یک سال گذشته بالغ بر 75 هزار بار مراجعه به مراکز دندانپزشکی، 93 هزار بار مراجعه به مراکز آزمایشگاه تحت حمایت تأمین اجتماعی استان سمنان توسط بیمه شدگان صورت گرفته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان اضافه کرد: در یک سال گذشته بالغ بر 11 هزار نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان بستری بودند، 5400 عمل جراحی و 1300 زایمان نیز در یک سال گذشته در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان انجام شده است.

اکرم همچنین در خصوص خدمات درمانی غیر مستقیم نیز گفت: 350 مرکز درمانی با تأمین اجتماعی استان سمنان طرف قرارداد هستند، 180 پزشک، 70 داروخانه و 56 مرکز درمانی MRI ، رادیولوژی و... نیز از این طریق با تأمین اجتماعی همکاری دارند و طرف قرارداد هستند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه 95 درصد از مراکز درمانی استان سمنان با تأمین اجتماعی استان طرف قرارداد هستند، اظهارداشت: در بخش خرید خدمت نیز در حال حاضر بالغ بر یک هزار پرونده بیماران خاص استان سمنان نیز در اختیار معاونت مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان است.

وی اضافه کرد: تعداد افراد بیمه شده استان سمنان در حال حاضر 486 هزار و 300 نفر است که 69 درصد جمعیت این استان را تشکیل می دهند و از این حیث، استان سمنان دارای رتبه دوم کشوری است.

اکرم همچنین خاطرنشان کرد: طرح حذف دفترچه بیمه در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان از سال 95 آغاز شده بود و در سال 96 صد در صد اجرایی شده است.


انتهای پیام