• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4694-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

دعوت از چینی‌ها برای حضور در جشنواره بین‌المللی عشایر جاده ابریشم در مهدیشهر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان برای تبادل نظر و دعوت از نمایندگان کشور چین برای حضور در اولین جشنواره بین‌المللی عشایری جاده ابریشم در استان سمنان، با رایزن فرهنگی چین دیدار کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان، «محمد جهانشاهی» در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی عشایر در شهرستان مهدیشهر واقع در استان سمنان، گفت: این استان در حال رایزنی با نهادها و مقامات خارجی برای برگزاری باشکوه این جشنواره است.

وی خواستار همکاری کشور چین در برگزاری جشنواره بین المللی عشایر و رویدادهای مشترک، انجام تبادلات موزه ای، تبلیغ و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان در چین و جذب سرمایه‌گذاران چینی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گردشگری استان و ... شد.

جهانشاهی با اشاره به عبور جاده ابریشم از استان سمنان، ادامه داد: این مسیر با وجود بیش از 30 کاروانسرا یکی از پرترددترین مسیرهای جاده‌ای ایران در حوزه حمل و نقل و ترانزیت و گردشگری است و باید از این قابلیت بهره‌برداری شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه تمرکز بر روی جاده ابریشم برای توسعه گردشگری استان سمنان جدی است، افزود: این اداره کل در صدد ثبت جشنواره بین‌المللی عشایر جاده ابریشم در تقویم سازمان جهانی گردشگری است.

رئیس بخش امور فرهنگی سفارت چین در ایران نیز با بیان اینکه به تبادل فرهنگی و توسعه گردشگری در ایران و استان سمنان علاقمند است، گفت: به زودی به استان سمنان سفر می‌کند.

«دو شیاو چین» خواستار معرفی هر چه بیشتر استان سمنان به گردشگران چینی شد و اظهار کرد: معرفی استان، می‌تواند زمینه جذب گردشگران را فراهم کند.

نخستین جشنواره بین‌المللی عشایر جاده ابریشم با هدف ارتقای جایگاه شهرستان مهدی‌شهر و برندسازی محصولات تولیدی در این شهرستان، امسال برگزار می‌شود


انتهای پیام