• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-897-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

دیباج میزبان دو جشنواره ملی

دیباج میزبان جشنواره های"اقوام شمال و شمال‌شرق ایران" و "شیردوشان"

شهردار دیباج از برگزاری دو جشنواره ملی"اقوام شمال و شمال شرق کشور" و جشنواره ملیامامدر یا شیردوشان که از آیین‌های کهن ایرانی است در این شهر خبر داد.

مجتبی سفیدیان در دیدار با جهنشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان اظهار کرد: این جشنواره‌ها 31 خردادماه و اول تیرماه در دیباج دامغان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ثبت جشنواره امامدر در فهرست میراث ملی در سال 1392 اظهار کرد: این جشنواره هر ساله در جوار امامزاده محمد دیباج برگزار می‌شود.

شهردار دیباج با بیان اینکه جشنواره امامدر امسال، یکم تیرماه برگزار می‌شود، افزود: دیباج طی هفته‌های آینده میزبان دو جشنواره بزرگ ملی است.

وی گفت: علاوه بر جشنواره امامدر، این شهر در روز سی‌و یکم خرداد ماه میزبان جشنواره اقوام شمال و شمال شرق کشور است.

سفیدیان با اشاره به اینکه دیباج دارای ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر است، افزود: ایجاد زیرساخت‌ها، زمینه‌ساز توسعه گردشگری دیباج است.

وی گفت: مرمت و ساماندهی منطقه، راه اندازی رستوران سنتی، زائرسرا، تالار و .... از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای توسعه گردشگری دیباج است.

شهردار دامغان با بیان اینکه دیباج جزء اقلیم‌های دارای آب و هوای پاک و مطبوع است، خواستار توجه بیشتر به امامزاده محمد دیباج، محوطه‌سازی امامزاده، توجه به منطقه سرچشمه، مرمت منطقه تاریخی چارطاقی، درخت کهنسال دو هزار و 500 ساله منطقه و ... شد.

به گزارش ایسنا-جشنواره امامدر(آئین سنتی شیردوشان) هرساله با انجام شیر دوشی و قربانی کردن گوسفندان و تقسیم بخشی از آن بین نیازمندان در جوار امامزاده محمد دیباج برگزار می‌شود.


انتهای پیام