• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-797-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

فرماندار مهدیشهر به ایسنا خبرداد:

رفع موانع طرح اشتغال روستایی در مهدیشهر/ امکان استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال روستایی در بخش گردشگری روستایی

فرماندار شهرستان مهدیشهر از امکان استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال روستایی در حوزه گردشگری و ایجاد اقامت‌های بوم‌گردی در روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: با تفویض‌اختیاری که صورت گرفته موانعی که پیش از این سد اجرای این طرح در برخی روستاهای شهرستان بود برداشته شده و متقاضیان می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

حسن ارگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، از آمادگی این شهرستان برای اعطای تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و اظهار کرد: شهرستان مهدیشهر در حوزه اشتغال روستایی و خصوصا در بخش گردشگری و ایجاد اقامت‌های بوم‌گردی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به برخی موانع پیش روی طرح اشتغال روستایی در مناطق روستایی شهرستان مهدیشهر افزود: خوشبختانه اخیر با تشکیل شورای اشتغال استان در شهرستان راهکارهای مناسبی برای رفع این موانع با حضور مسوولان استانی مصوب شد که همین مصوبات مشکلاتی که سد راه ایجاد اشتغال روستایی و بهره‌برداری از این طرح در شهرستان بود را برداشت.

فرماندار شهرستان مهدیشهر با اشاره به برخی محدودیت‌ها برای استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت این طرح در شهرستان تصریح کرد: با رفع این موانع در حال حاضر هیچ مانع جدی برای استفاده از این تسهیلات ارزان‌قیمت در شهرستان وجود ندارد و لذا از روستاییان علاقمند به بهره‌گیری از این فرصت تقاضا می‌شود برای فعالیت در این بخش به دستگاه‌های ذی‌ربط مراجعه کنند.

ارگی از طرح اشتغال روستایی به عنوان یکی از طرح‌های خوب دولت در حوزه اشتغال نام برد و ادامه داد: از همه کارآفرینان، صاحبان فکر و ایده و روستاییان علاقه‌مند در شهرستان مهدیشهر دعوت می‌شود که حضوری برای استفاده از این فرصت حضور بیابند.

وی یادآور شد: دولت تدبیر و امید با طرح اشتغال‌زایی در روستاها بیش از پیش فضای کار و تلاش را در روستاها فراهم کرده و پیشنهاد ما به علاقه‌مندان این است که از این فرصت در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنند.

فرماندار شهرستان مهدیشهر با ابراز خرسندی از تفویض‌اختیار صورت گرفته به شهرستان‌ها در این طرح گفت: با توجه به ظرفیت‌های قانونی که در این طرح پیش‌بینی شده هرگونه تعلل در فرآیند اداری و خدمات‌دهی به علاقه‌مندان و متقاضیان از سوی فرمانداری‌ها قابل پیگیری است و فرمانداری مهدیشهر نیز در همین ارتباط با جدیت پیگیر اجرایی شدن این طرح در شهرستان و حداکثر استفاده از ظرفیت ایجاد شده است.

رئیس شورای اشتغال شهرستان مهدیشهر با اشاره به توانمندی‌های بی‌بدیل این شهرستان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: مناطق روستایی شهرستان از ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری بهره‌مند هستند و لذا چنانچه منابع این طرح در این راستا به خدمت گرفته شود، نتایج خوبی در حوزه اشتغالزایی روستایی و متعاقب آن ماندگاری جمعیت در روستاها و حتی بازگشت معکوس جمعیت به مناطق روستایی به دنبال خواهد داشت.


انتهای پیام