• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-597-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

احداث 15 بند با حجم تقریبی بالغ بر 21 هزار مترمکعب در تویه رودبار دامغان

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از احداث احداث 15 بند سنگ و ملات و بند خاکی باهدف بهبود ذخائر سفره‌های زیرزمینی در تویه رودبار این شهرستان با حجم تقریبی بالغ بر 21 هزار مترمکعب طی یک سال اخیر خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، احمد رضا بهاور بااعلام این خبر اظهار کرد: در راستاي رسيدن به اهداف آبخيزداري پیش‌بینی شده ، طی یک سال گذشته عملیات احداث بند سنگ و ملات کلاته رودبار دامغان   با اعتبار   7.4 میلیارد ريــالی از محل اعتبارات ملی و بند و سنگ ملات در منطقه تویه رودبار و بق و طاق و بند خاکی نعیم آباد با اعتبار بالغ بر دو هزار و  488 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی   اجرایی شد.

وی افزود: این عملیات در قالب احداث 15 بند سنگ و ملات با حجمی در حدود 3700 متر مکعب و بند خاکی با حجم 17 هزار و 320 مترمکعب به اجرا درآمد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان كنترل سيلاب و تغذيه سفره‌هاي آب زير زميـــــني منطقه را از اهداف اجرای این طرح‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: اين بندها با توجه حجم بالای مخازن خود قادرند هر بار مقدار قابل توجهی سيلاب را ذخيره و ضمن تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از خسارات احتمالي سيلاب‌هاي فصلي در پايين دست نیز جلوگيري کنند.

بهاور با اشاره به اهمیت پروژه‌های آبخیزداری در استان تصریح کرد: اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري طي سال‌های گذشته نقش بسيار زيادي در حفاظت خاك ،كنترل سرعت و خسارات ناشي از سيلاب و تغذيه سفره‌هاي آب زير زميني ،چاه‌ها و قنوات موجود در منطقه داشته است.

وی یادآوری کرد: عمليات اجرايي طرح آبخيزداري حوزه کلاته رودبار که پیشتر  آغاز شده است به صورت مستمر تا اجراي كل پروژه هاي پيش بيني شده ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام