• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2191-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

پیش‌بینی 38 مرکز خرید تضمینی کلزا، گندم و جو در استان سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از پیش‌بینی 38 مرکز خرید تضمینی گندم، جو و کلزا در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌الله رضایی در حاشیه بازدید از مزارع گندم، جو و کلزا در بخش کالپوش شهرستان میامی با بیان اینکه مراکز خرید گندم در«ری‌آباد» و «نردین » میامی انبار سرپوشیده ندارند اظهار کرد:: باید فضای مورد نیاز برای انبار گندم در این ۲ منطقه مهم ایجاد شود .

وی با اشاره به برپایی نشست کمیته فنی زراعت استان سمنان که با موضوع بذر و برداشت غلات و کلزا در این استان برگزار شد تصریح کرد: اعضای این کمیته با توجه به نوسانات قیمت جو در بازار آزاد؛ مبلغ توافقی ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال را به‌ عنوان قیمت پایه بدون ارزش بذری هر کیلوگرم جو تصویب کردند .

وی افزود: این تصمیم در راستای ایجاد بستر برای خرید حداکثری بذر جو از پیمانکاران تولید این محصول اتخاذ شد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به دیگر مصوبات این کمیته اضافه کرد: بر اساس یکی دیگر از این مصوبات، اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی تولیدکنندگان بذر استان سمنان باید تعرفه کنترل و نظارت مزارع بذری این استان را در اسرع وقت به مؤسسه ثبت و گواهی بذر پرداخت کنند .

رضایی از لزوم ارائه گزارش سطح سبز مزارع تولید بذر در استان سمنان از سوی مؤسسه ثبت و گواهی بذر این استان به عنوان یکی دیگر از مصوبات این کمیته خبرداد .

وی با اشاره به آخرین وضعیت و شرایط موجود برای خرید تضمینی گندم، جو و کلزا در استان سمنان عنوان کرد: بر اساس گزارش مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان، مراکز خرید کلزا در ۷ نقطه و گندم وجو در ۳۱ نقطه این استان با مباشرت سازمان تعاون روستایی استان سمنان پیش‌بینی شده و هیچ مشکلی در زمینه خرید تضمینی گندم، جو و کلزا در استان سمنان وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه تمهیدات لازم برای حمل و نقل این محصولات نیز اندیشیده شده است.


انتهای پیام