• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2493-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رقابت 10 دانشگاه کشور در چهارمین دوره مسابقات موشک‌های آبی دانشگاه سمنان

دبیر انجمن علمی مکانیک دانشگاه سمنان از پایان چهارمین دوره مسابقات کشوری موشک‌های آبی در دانشگاه سمنان خبر داد.
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ؛ سید محمد علی سید محمود بااعلام این خبر افزود: چهارمین دوره مسابقات کشوری موشک‌های آبی با معرفی تیم‌های برتر در دانشگاه سمنان به پایان رسید .

 دبیر انجمن علمی مکانیک دانشگاه سمنان ادامه داد: این دوره از رقابت‌ها به مدت دو روز و در سه رده ارتفاع، برد و هدف برگزار شد .
سید محمود افزود: در این رقابت‌ها 33 تیم از 10 دانشگاه کشور به رقابت پرداختند که در بخش ارتفاع تیم‌های پلی‌تکنیک از دانشگاه امیرکبیر، تیهو از دانشگاه سمنان و مشکین 2 از دانشگاه یزد به ترتیب اول تا سوم شدند .
وی ادامه داد: در بخش برد این رقابت‌های مهیج هم تیم‌های پلی تکنیک امیر کبیر، ترنادو دانشگاه سمنان و مشکین 1 دانشگاه یزد او تا سوم شدند .
وی، اعلام کرد: تیم‌های تیهو دانشگاه سمنان و پلنگه 1 از دانشگاه یزد دوم و سوم شدند و تیم‌های فراز 2 از دانشگاه سمنان و شهاب از دانشگاه فردوسی مشهد مشترکا عنوان سومی را از آن خود کردند .

دبیر انجمن علمی مکانیک دانشگاه سمنان تصریح کرد: تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها از دانشگاه‌های خواجه نصیر‌، امیر کبیر‌، فردوسی مشهد‌، قوچان، ملایر ، بجنورد، قم، سمنان و یزد بودند .
او بااشاره به اهداف برگزاری این مسابقات علمی خاطرنشان کرد: تقويت استعدادهاي فني و مهندسي در زمينه آيرو ديناميك و توانمندسازي در استفاده از قوانين طراحي مكانيك از اهداف برگزاری این رقابت مهیج در بین دانشجویان است .
به گزارش ایسنا-موشك‌هاي آبي با استفاده از بطرهاي پلاستيكي ساخته شده و بواسطه آب و فشار هوا پرتاب می‌شوند .


انتهای پیام