• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-295-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

برگزاری اولین مسابقات پاراالمپیک استان سمنان در شاهرود

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود از برگزاری اولین مسابقات پاراالمپیک استانی در شاهرود خبر داد و گفت: ۱۷ تیم در این مسابقات حضور داشتند .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ مجید محمدی بااشاره به برگزاری اولین مسابقات پاراالمپیک استانی در شاهرود افزود: هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد نشاط اجتماعی و توجه به ظرفیت ورزش معلولان و جانبازان در جامعه است که در واقع با این اقدام ضمن تشویق معلولان به ورزش می کوشیم تا حضور این افراد در رویدادهای فرهنگی و ورزشی بیشتر شود.

وی بابیان اینکه ۱۷ تیم در این رویداد فرهنگی ورزشی حضور دارند، افزود: این افراد طی یک روز توانایی‌های خود را در رشته های طناب زنی، بولینگ، دوومیدانی، والیبال نشسته، شطرنج، حلقه زنی، طناب‌کشی، کوچیا و فوتسال به نمایش گذاشتند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود بابیان اینکه این شهرستان بالغ‌بر ۵۰ ورزشکار معلول سازمان‌یافته دارد، ادامه داد: با در نظر گرفتن دو مدرسه استثنایی ارمغان و کومش این تعداد به ۱۰۰ نفر فزونی می یابد که از بین آن‌ها افرادی با مدال‌های کشوری نیز وجود دارد.

محمدی بابیان اینکه هیئت معلولان و جانبازان از ابتدای سال جاری سه برنامه فرهنگی را برای این ورزشکاران اجرا کرده است، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با برنامه‌های همگانی نظیر پیاده‌روی، برگزاری جنگ های شاد، تجلیل از جوانان فعال و اجرای اردوهای فرهنگی و مسابقات ورزشی زمینه مشارکت و حضور توان‌خواهان را در عرصه اجتماعی بیش از پیش فراهم کنیم.

وی افزود: طبق ماده ۲۷ هیئت های ورزشی باید برای سانس سالن هزینه‌ای پرداخت کنند اما نه تنها بابت شهریه هیچ هزینه‌ای از این ورزشکاران اخذ نمی‌شود بلکه به منظور آسایش و راحتی آن‌ها سرویس ایاب و ذهاب نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد که در واقع با این اقدامات می‌کوشیم تا انگیزه حضور معلولان در سالن ها ورزشی بیشتر شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود بابیان اینکه در شاهرود یک سالن مجزا مخصوص هیئت جانبازان و معلولان وجود دارد، افزود: کف این مجموعه سرامیک بود که با توجه به وضعیت جسمانی معلولان این سالن با سیستم گرمایش از کف و پارکت مخصوص تجهیز شد و هم‌اکنون نیز سالن تیراندازی در کنار این مجموعه در حال ساخت است که با تخصیص بودجه مناسب پیش‌بینی شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

محمدی اضافه کرد: در خصوص اختصاص مربی معلولان هیچ تفاوتی با مردم عادی ندارند و برای آن‌ها امکانات ورزشی فراهم است و از سوی دیگر برای انگیزه بخشی به آن‌ها سانس رایگان استخر در اختیار این افراد قرار دارد.


انتهای پیام