• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2393-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان:

هیچ حمله سایبری به ‌زیرساخت‌های سمنان در یک سال اخیر کارگر نشده است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از این استان به عنوان یکی از پیشروترین استان‌ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نام برد و گفت: در یک سال گذشته هیچ حمله سایبری در این استان کارگر نبوده است.

سید مسعود میررضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، اظهار کرد: مهمترین دلیل موفقیت استان سمنان در این بخش به دلیل بروزرسانی سیستم‌های امنیتی در حوزه سایبری است و لذا در یک سال گذشته هیچ حمله سایبری در استان موفق نبوده است.

وی با اشاره به برخی از مهمترین باج‌افزارهایی که فعالیت‌های سازمان‌هایی را در کشور و دنیا مختل کردند افزود: دو باج‌افزار مهم در دنیا وجود دارد که عمده حملات سایبری از طریق آنها انجام می‌شود اما از آنجا که ما در استان تمامی سیستم‌های امنیت سایبری را رعایت کردیم لذا خوشبختانه تاکنون هیچ حمله سایبری از طریق این دو باج‌افزار در استان گزارش نشده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان عدم بروزرسانی بسته‌های امنیتی را مهمترین عامل در حملات سایبری در دیگر نقاط ارزیابی و کرد و خواستار توجه جدی دستگاه‌ها به زیرساخت‌های ارتباطی خود شد.

میررضایی از رتبه دوم سمنان در شاخص  idi  خبر داد و خاطرنشان کرد: استان سمنان بعد از تهران بیشترین توفیق را در این شاخص داشته و در واقع بعد این استان از نظر شاخص شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات یا  idi بعد از تهران در رتبه دوم کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: جایگاه دوم استان در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات نشان‌دهنده بهره‌مندی این استان از زیرساخت‌های خوب در این بخش دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضریب نفوذ اینترنت در افراد بالای 6سال این استان را 58 درصد اعلام کرد و گفت: سمنان از پیشروترین استان‌های کشور از نظر دسترسی خانواده‌ها به فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

وی دسترسی خانوارهای سمنان به رادیو را 97 درصد برشمرد و اضافه کرد: دسترسی هم‌استانی‌ها به تلوزیون در استان 100درصد، تلفن 99درصد،اینترنت در محل سکونت 64درصد و بهره‌مندی هم‌استانی‌ها از رایانه 61درصد است.

دکتر میررضایی با اشاره به برخی مشکلات حوزه سایبری در این استان گفت: کمبود اعتبارات برای تجهیزات سایبری و کم‌اهمیت بودن امنیت سایبری از منظر برخی مدیران به دلیل عدم شناخت از فضای سایبری را از مهمترین مشکلات این حوزه در استان است.


انتهای پیام