• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-791-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار سمنان تاکید کرد:

بسیج تمام توان دستگاه‌های اجرایی برای توسعه گردشگری در استان سمنان

استاندار سمنان گفت: گردشگری مهم‌ترین اولویت استان سمنان است و تمام توان دستگاه‌های اجرایی باید در خدمت توسعه گردشگری استان قرار گیرد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان سید شهاب الدین چاووشی در دیدار با مدیر کل و اعضای ستاد خدمات سفر استان سمنان، افزود: توسعه گردشگری می‌تواند، زمینه ساز رشد اقتصادی استان باشد .

وی گفت: بسیاری از کشورها با بهره‌گیری از صنعت توریسم توانسته‌اند در رده های ممتاز اقتصادی قرار گیرند و این در حالی است که ایران دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است و باید سهم بیشتر درآمد کشور به جای درآمدهای نفتی از صنعت توریسم باشد .

چاووشی با تاکید بر جذب سرمایه‌گذار خصوصی در حوزه گردشگری، ادامه داد: استان سمنان نیز با ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری موجود باید در سطح گسترده ای مطرح شود .

وی بر احیای بافت تاریخی شهرها، مرمت و معرفی آثار و جاذبه‌های تاریخی، به روز رسانی و یا تدوین سند جامع گردشگری استان، معرفی مفاخر و مشاهیر استان از جمله بایزید بسطامی، شیخ ابوالحسن خرقانی و شیخ حسن جوری و ... تاکید کرد .

استاندار سمنان همچنین خواستار ایجاد مراکز توریستی و اقامتی جدید و ایجاد محیط امن برای حضور گردشگران در استان شد .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در ایام نوروز توسط این اداره کل، گفت: استان سمنان از جمله استان‌هایی بود که در ایام نوروز بیشترین حجم برنامه‌ها را داشت .

" محمد جهانشاهی افزود: در ایام نوروز بیش از 3 میلیون مسافر از استان عبور کردند و حدود 400 هزار نفر از این تعداد در استان اقامت داشتند .

وی با اشاره به بازدید بیش از یک میلیون و 300 هزار گردشگر از جاذبه‌های گردشگری استان، گفت: تمامی تلاش این اداره کل نیز در راستای توسعه گردشگری است .


انتهای پیام